Dominacja Weili Zhang na UFC 292. Chinka nie dała szans rywalce

Weili Zhang (24-3) nadal dzierży mistrzowski pas Ultimate Fighting Championship w kategorii słomkowej. Pogromczyni Joanny Jędrzejczyk zdominowała Amandę Lemos (13-3-1) w jednej z głównych walk gali UFC 292 w Bostonie.

Waldemar Ossowski
Weili Zhang pokonała Amandę Lemos na UFC 292 w Nostonie Twitter / Weili Zhang pokonała Amandę Lemos na UFC 292 w Nostonie
Zgodnie z przewidywaniami Chinka zdecydowanie górowała nad rywalką w stójce, zadawała serie uderzeń przy małej aktywności ze strony pretendentki. Brazylijka wykazała się jednak dużą wytrzymałością i choć kilka razy sędzia był bliski przerwania walki, dotrwała do końcowego gongu.

"Magnum" była również lepsza od Amandy Lemos w zapaśniczych konfrontacjach. Mistrzyni aż sześciokrotnie obaliła "Amandinhę" i rozbijała ją ciosami w parterze.

Po 25 minutach mistrzowskiej walki w kategorii słomkowej sędziowie jednogłośnie wskazali zwycięstwo Weili Zhang. Chinka po raz czwarty obroniła tytuł i odniosła 24. zwycięstwo w zawodowej karierze.