UFC 166: Velasquez wciąż na szczycie (relacja i wyniki)

Cain Velasquez w trzeciej walce z Juniorem dos Santosem odnotował kolejne zwycięstwo w swojej karierze, zachowując tym samym pas mistrza UFC w wadze ciężkiej.

Jakub Madej
Jakub Madej

Na rozstrzygnięcie trylogii pomiędzy Cainem Velasquezem a Juniorem dos Santosem musieliśmy czekać niemal do końca pięciorundowego starcia. Półtorej minuty przed końcem całego pojedynku reprezentant American Kickboxing Academy zasypał "Cigano" mocnymi ciosami, po których sędzia był zmuszony przerwać pojedynek.

Swoje trzynaste zwycięstwo w karierze zanotował Daniel Cormier, który po trzech rundach jednogłośną decyzją sędziów pokonał Roya Nelsona. Cormier przewyższał umiejętnościami swojego rywala zarówno w stójce, jak i zapasach, dzięki którym Daniel odnotował kilka ważnych sprowadzeń.

W pozostałych pojedynkach karty głównej Gilbert Melendez mimo początkowych problemów pokonał Diego Sancheza, Gabriel Gonzaga w półtorej minuty znokautował mocnym prawym sierpem Shawna Jordana, a John Dodson lewy prostym posłał Darrella Montague na deski.

Walka wieczoru:

Pojedynek o pas mistrza UFC w dywizji ciężkiej
Cain Velasquez pok. Juniora dos Santosa przez TKO (uderzenia), rd. 5 (3:50)

Główna karta:

Daniel Cormier pok. Roya Nelsona przez jednogłośną decyzję (3x 30-27)
Gilbert Melendez pok. Diego Sancheza przez jednogłośną decyzję (2x 29-28, 30-27)
Gabriel Gonzaga pok. Shawna Jordana przez KO (prawy sierp), runa 1., 1:33
John Dodson pok. Darrella Montague przez KO (lewy prosty), runda 1., 4:13

Pozostałe:

Tim Boetsch pok. C.B. Dollawaya przez niejednogłośną decyzję (30-26, 27-29, 30-26)
Hector Lombard pok. Nate’a Marquardta przez TKO (uderzenia), runda 1., 1:48
Jessica Eye pok. Sarah Kaufman przez niejednogłośną decyzję (2x 29-28, 28-29)
K.J. Noons pok. George’a Sotirpoulosa przez jednogłośną decyzję (30-27, 2x 29-28)
Adlan Amagov pok. T.J. Waldburgera przez KO (uderzenia), runda 1., 3:00
Tony Ferguson pok. Mike’a Rio przez poddanie (duszenie d’arce), runda 1., 1:52
Andre Fili pok. Jeremy’ego Larsena przez TKO (uderzenia), runda 2., 0:53
Kyoji Horiguchi pok. Dustina Pague’a przez TKO (uderzenia), runda 2., 3:51