PLMMA ogłosiło wzmocnienia i gale

Organizacja prowadzona przez Mirosława Oknińskiego nie próżnuje. PLMMA ogłosiła pierwsze gale, do których dojdzie w 2014 roku. Są też wzmocnienia, wśród których znajdziemy znanych polskich zawodników.

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Pierwszą galą zaplanowaną na 2014 rok jest PLMMA 27 w podwarszawskim Wołominie, która odbędzie się 18 stycznia. W walce wieczoru dojdzie do rewanżu między Jackiem Kreftem i Marianem Ziółkowskim. Na 15 lutego jest już zaplanowane kolejne wydarzenie. Wtedy w Bieżuniu odbędzie się 28. odsłona Profesjonalnej Ligi MMA. Wystąpią tam między innymi Jacek WojnickiKamil Łebkowski oraz Kamil Szymuszowski, któremu przyjdzie bić się z Danielem Skibińskim.

Do unifikacji pasów w wadze średniej do 84 kilogramów dojdzie 8 marca podczas PLMMA 29 w legionowskiej hali Arena. Mistrz tymczasowy Paweł Zalewski skrzyżuje rękawice z "właściwym" posiadaczem pasa, Michałem Szulińskim. Na tę galę planowano również walkę o pas w wadze ciężkiej, gdzie mieliśmy zobaczyć Szymona Bajora i Michała Włodarka, ale jak informuje portal mmarocks.pl, do dobrze zapowiadającego się pojedynku ostatecznie nie dojdzie. W PLMMA wtedy zadebiutuje Łukasz Chlewicki, a anonsowany jest również występ utalentowanych Łukasza Bieńkowskiego i Livio Victoriano, który stoczy walkę z Andrzejem Grzebykiem.

PLMMA 30 to 12 kwietnia w Koszalinie lub Rzeszowie. Na pewno zobaczymy byłego polskiego kickboxera Józefa Warchoła, dla którego będzie to już trzeci bój w MMA, i byłego pretendenta do pasa Profesjonalnej Ligi MMA, Kamila Maronia. Niecały miesiąc później, 10 maja w Olsztynie, odbędzie się kolejna odsłona Warmia Heroes pod patronatem organizacji Mirosława Oknińskiego. W walce wieczoru miejscowy fighter Adrian Zieliński będzie chciał zatrzymać posiadany przez siebie pas w wadze lekkiej na swoich biodrach.

Koniec pierwszego półrocza w PLMMA nastąpi 27 czerwca w Białej Podlaskiej. W oktagonie zaprezentują się między innymi lokalni bohaterzy - Kamil Łebkowski, Lena Tkhorevska, Paweł Żelazowski i Łukasz Grochowski.

Pierwsza połowa przyszłego roku w Profesjonalnej Lidze zapowiada się bardzo emocjonująco. Z pewnością nie jest to koniec emocji związanych z wydarzeniami organizacji, ponieważ pozostałe karty i imprezy na jesień i zimę zostaną odsłonięte już wkrótce.

UFC: Omielańczuk może powalczyć wiosną

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×