Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Łukasz Jurkowski: Negocjacje z UFC trwały długo, w grze był również Polsat

[tag=34948]Łukasz Jurkowski[/tag] w swoim blogu wypowiedział się na temat braku porozumienia [tag=30134]UFC[/tag] ze stacją [tag=32968]Orange Sport[/tag]. Wraz z końcem lutego polska telewizja zaprzestała transmisji z gal światowego potentata MMA.
Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski

Były zawodnik, a obecnie komentator gal MMA napisał: - Negocjacje z UFC trwały bardzo długo, a z tego co wiem, to również inne stacje sportowe w Polsce, w tym ta z logo słoneczkiem, chciały pokazywać u siebie ten prime produkt. Strategia UFC w tym roku mocno się zmieniła. Planowana jest gala w Polsce, do tego mamy pięciu zawodników, będzie spory cykl europejskich gal, a co za tym idzie stacja telewizyjna będzie mogła pokazać UFC o normalnej dla europejczyka porze. Te składowe zdecydowanie podniosły cenę produktu jakim jest transmisja UFC. Jurkowski wyznał również, że w Polsce istnieje zbyt małe grono sympatyków amerykańskiej organizacji, by opłacało się telewizji wykupić prawa transmisji. 

Popularny "Juras" wspomniał też o telewizji Polsat, która rzekomo brała udział w negocjacjach. - Polsat jako największy zainteresowany tym produktem po OS, ostatnio wydał mnóstwo złotówek na prawa do pokazywania Euro i Mundialu w piłce nożnej. Mając do tego na antenie KSW i wiele imprez bokserskich, raczej nie znajdą miejsca na pokazywanie UFC. Zresztą umowa UFC, w takiej formie jak była z Orange Sport, zabrania pokazywania innych gal MMA. O ile anektowana była PLMMA, jako gala nie będąca dla nich konkurencją, to KSW, w dobie walki o widza, już tak. W publikacji Jurkowskiego jest również mowa o prawdopodobnym wejściu na polski rynek kanału FOX, którego sportowa wersja pokazuje gale UFC z cyklu Fight Night i on FOX. Gale numerowane są dostępne tylko za wykupieniem praw transmisji dzięki systemowi PPV. 

Nie wiadomo też, czy debiutancka gala UFC odbędzie się w drugiej połowie roku w Polsce. Komentator nie podał jednak większych szczegółów na temat odwołania gali: - A może wcale tej polskiej gali UFC nie będzie? Obiły mi się takie informację o uszy. 

Źródło: Juras Blog

Przede wszystkim nieustępliwość - wywiad z Damianem Milewskim przed PROMMAC 1

Czy twoim zdaniem UFC powróci do polskiej telewizji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
blog.betsafe.com

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×