Niesamowita karta walk UFC 187! Dwa pojedynki mistrzowskie, gwiazdy w rozpisce!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Mike Mastrandrea / Na zdjęciu: Jon Jones i Dana White
Newspix / Mike Mastrandrea / Na zdjęciu: Jon Jones i Dana White
zdjęcie autora artykułu

23 maja wielkie święto kibiców MMA. W MGM Grand Garden Arena odbędzie się świetnie obsadzona gala UFC 187 - z dwiema walkami mistrzowskimi.

Jak na razie najlepsza organizacja mieszanych sztuk walki na świecie ogłosiła uczestników karty głównej. Stawką dwóch najważniejszych pojedynków wieczoru gali UFC 187 będą tytuły Ultimate Fighting Championship w wagach półciężkiej i średniej. [ad=rectangle] W walce wieczoru Jon Jones zmierzy się o tytuł wagi półciężkiej z Anthonym Johnsonem. Dla obu fighterów będzie to drugi pojedynek w roku 2015. W styczniu "Bones" wypunktował Daniela Cormiera, zaś niedoszły przeciwnik Jana Błachowicza szybko znokautował na gali w Szwecji lokalnego bohatera, Alexandra Gustafssona.

Pojedynek Jones vs Johnson poprzedzi długo oczekiwane starcie Chrisa Weidmana z Vitorem Belfortem. Będzie to już czwarta próba zorganizowania tego pojedynku! Pierwotnie miało dojść do niego do niego już podczas UFC 173 w maju 2014 roku. Później hitową walkę wagi średniej planowano na 181. i 184. gale Ultimate Fighting Championship.

Poza tym na galę w Las Vegas ogłoszono pojedynki Donald Cerrone vs Khabib Nurmagomedov w dywizji lekkiej, Travis Browne vs Andrei Arlovski w kategorii ciężkiej oraz Joseph Benavidez vs John Moraga w limicie wagi muszej.

Źródło artykułu: