UFC 211: Miocic obronił tytuł, fenomenalna Jędrzejczyk i stracona szansa Jotki

Dwanaście pojedynków miało miejsce na gali UFC 211, która 13 maja odbyła się w Dallas. W najważniejszych dla Polaków - Joanna Jędrzejczyk obroniła pas mistrzowski, a Krzysztof Jotko po trzech rundach przegrał decyzją sędziów.

Jakub Madej
Jakub Madej
Joanna Jędrzejczyk YouTube / Na zdjęciu: Joanna Jędrzejczyk
Żadnego problemu Stipe Miocicowi nie sprawił Junior dos Santos. Brazylijczyk był wolniejszy od Amerykanina, który po początkowym badaniu się w stójce, zaatakował mocną kombinacją przy siatce, która posłała dos Santosa na deski. Tam Miocic doskoczył z ciosami, kończąc walkę i broniąc tytuł mistrzowski w wadze ciężkiej.

Joanna Jędrzejczyk nie zawiodła swoich kibiców i obroniła po raz piąty tytuł mistrzowski UFC w wadze słomkowej, pokonując jednogłośną decyzją Jessicę Andrade. Polka nie dała żadnych szans Brazylijce, całkowicie dominując ją w stójce.

Andrade jedynej szansy szukała w próbach obaleń, jednak Jędrzejczyk automatycznie z tego wstawała. Brazylijka w stójce starała się trafić także obszernymi sierpami, jednak żaden z nich nie dochodził do celu. Jędrzejczyk przez 25 minut była nieuchwytna dla rywalki.

Demian Maia nie pozostawił złudzeń i po raz kolejny zdominował zapaśniczo swojego przeciwnika. Przez pełne trzy rundy Brazylijczyk kontynuował sprowadzanie walki do parteru, gdzie zachodził za plecy Jorge'a Masvidala. Z tej pozycji nie był jednak w stanie nic zrobić, Amerykanin zaprezentował świetną obronę przed poddaniami.

Ostatecznie pojedynek zwyciężył Maia niejednogłośną decyzją sędziów. Jeden z arbitrów wskazał zwycięstwo Masvidala. Po walce Brazylijczyk podszedł w kierunku szefa UFC, prosząc o walkę o pas. Dana White bez zastanowienia zgodził się na to.

Doświadczenie pokonało młodość. Frankie Edgar zdominował zapaśniczo Yaira Rodrigueza, nie dając mu żadnego pola do popisu. W pierwszej rundzie zobaczyliśmy całkowitą przewagę byłego mistrza wagi lekkiej, który spowodował u rywala ogromną opuchliznę oka.

Po drugiej rundzie, podczas której Rodriguez przyjmował kolejne uderzenia pięściami i łokciami na głowę, lekarz zdecydował się przerwać starcie. "Pantera" nie został dopuszczony do trzeciej odsłony, gdyż nie widział na jedno oko.

Po sześciu latach do organizacji UFC powrócił David Branch, który po trzech rundach pokonał niejednogłośną decyzją sędziów Krzysztofa Jotkę. Polak miał swoje momenty, między innymi w drugiej rundzie, którą wygrał, jednak ostatecznie to Amerykanin zwyciężył pojedynek.

Najsilniejszą stroną Brancha były przede wszystkim zapasy oraz klincz, dzięki którym zdobywał kolejne punkty na kartach sędziowskich. Jeden z arbitrów po 15 minutach walki wskazał wygraną Jotki, jednak dwóch pozostałych punktowało pojedynek dla Brancha.

Wyniki gali UFC 211:

Walka wieczoru:

Pojedynek o mistrzostwo UFC w wadze ciężkiej
Stipe Miocic pokonał Juniora dos Santosa przez techniczny nokaut (uderzenia) w rundzie pierwszej (2:22)

Karta główna:

Pojedynek o mistrzostwo UFC kobiet w wadze słomkowej
Joanna Jędrzejczyk pokonała Jessicę Andrade jednogłośną decyzją sędziów (50-45, 50-44, 50-45)

Demian Maia pokonał Jorge'a Masvidala niejednogłośną decyzją sędziów (29-28, 28-29, 29-28)
Frankie Edgar pokonał Yaira Rodrigueza przez techniczny nokaut (przerwanie lekarza) pomiędzy drugą a trzecią rundą
David Branch pokonał Krzysztofa Jotkę niejednogłośną decyzją sędziów (29-28, 28-29, 29-28)

Pozostałe:

Eddie Alvarez vs Dustin Poirier - starcie uznane za nierozstrzygnięte (uderzenie nielegalnym kolanem)
Jason Knight pokonał Chasa Skelly'ego przez techniczny nokaut (uderzenia) w rundzie trzeciej (0:39)
Chase Sherman pokonał Rashada Coultera przez nokaut (łokieć) w rundzie drugiej (3:36)
James Vick pokonał Marco Polo Reyesa przez techniczny nokaut (uderzenia) w rundzie pierwszej (2:39)
Cortney Casey pokonała Jessicę Aguilar jednogłośną decyzją sędziów (30-27, 30-27, 30-27)
Enrique Barzola pokonał Gabriela Beniteza jednogłośną decyzją sędziów (29-28, 29-28, 29-28)
Gadżhimurad Aritigulow pokonał Joachima Christensena przez poddanie (duszenie zza pleców) w rundzie pierwszej (2:21)

Czy Joanna Jędrzejczyk do końca kariery będzie niepokonana?