UFC: aż 2 lata zawieszenia dla T.J. Dilliashawa! Były mistrz ukarany za doping

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Sarah Stier / Na zdjęciu: T.J. Dillashaw
Getty Images / Sarah Stier / Na zdjęciu: T.J. Dillashaw
zdjęcie autora artykułu

Amerykańska Agencja Antydopingowa była bezlitosna dla byłego mistrza UFC i postanowiła ukarać go zawieszeniem na 2 lata za wpadkę dopingową po walce z Henrym Cejudo. Tym samym 33-latek musiał zrzec się pasa w kategorii koguciej.

W tym artykule dowiesz się o:

Dillashaw wpadł na dopingu po ostatniej walce, 19 stycznia tego roku, kiedy na gali w Nowym Jorku został sensacyjnie znokautowany przez Henry'ego Cejudo po 32 sekundach pojedynku. Stawką tego starcia był pas mistrzowski UFC w kategorii muszej.

Po starciu z Cejudo w organizmie Amerykanina USADA wykryła zakazaną substancję - errytropoetynę. Według ESPN.com, T.J. Dillashawa nie będzie składał odwołania i dobrowolnie podda się karze.

Kiedy afera dopingowa z Dillashawem wyszła na jaw w drugiej połowie marca tego roku, mistrz kategorii koguciej od razu zrzekł się tytułu. Teraz będzie musiał pauzować przez dwa lata, a jego powrót do oktagonu będzie możliwy najwcześniej w styczniu 2021 roku.

Zobacz także: Norman Parke chce walczyć na KSW 49

33-latek walczy dla UFC od 2011 roku. W ciągu 8 lat zdołał stoczyć 16 pojedynków, z których 12 zwyciężył. Dillashaw był dwukrotnym mistrzem w kategorii koguciej, zdobywając pas w 2014 i 2017 roku.

ZOBACZ WIDEO Szalone i efektowne walki na gali One FC: A New Era w Tokio

Źródło artykułu: