KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

MMA. KSW myśli o organizacji gal w Czechach i Skandynawii. "Nie jest to tajemnica"

Skandynawia, Czechy i Niemcy - tam w najbliższych dwóch latach może zawitać federacja KSW. Po sukcesie gali w Chorwacji polski gigant MMA planuje wejść na kolejne, zagraniczne rynki oraz zwiększyć liczbę wydarzeń.
Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
gala KSW Materiały prasowe / kswmma.com / Na zdjęciu: gala KSW

- Myślimy o Skandynawii, na ile będzie to możliwe i legalne, bo cały czas nowelizują się przepisy MMA w Europie. Myślimy o Czechach, Niemczech, co nie jest tajemnicą. To są kraje, choć na razie nie zdradzamy kolejności, w które celujemy - powiedział Maciej Kawulski przed galą KSW 51 w Zagrzebiu. 

W 2019 roku KSW zorganizowała już pięć gal, a 7 grudnia odbędzie się kolejna. W Gliwicach do klatki powróci Mamed Chalidow, który zmierzy się ze Scottem Askhamem. 

Zobacz także: Pudzianowski zaskoczył tuż po walce

- Ten kalendarz coraz bardziej się układa i docelowo będą cztery gale polskie i cztery europejskie. Jest to możliwe w najbliższych dwóch latach. Nie chcemy schodzić poniżej tych sześciu takich dużych, wielkoformatowych gal. Ale myślimy, żeby dorzucić jeszcze do tego kociołka i robić te osiem gal. Jest to takie nasze ambitne założenie. Pamiętajmy, że jeszcze poza dużymi galami, mamy w zanadrzu kilka mniejszych projektów, ale równie spektakularnych - wyznał Martin Lewandowski w rozmowie z Mateuszem Borkiem. 

Zobacz także: KSW 51. Wyniki gali

Chorwacja była trzecim zagranicznym kierunkiem KSW. Wcześniej polska federacja organizowała już gale w Londynie (trzykrotnie) i raz w Dublinie.

ZOBACZ WIDEO: KSW 51. Daniel Rutkowski o Cezarym Kęsiku. "To jest polski czołg!"

Czy KSW powinno organizować corocznie galę w Chorwacji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×