Kokpit Kibice

Koronawirus. USADA nadal będzie kontrolować zawodników UFC

Amerykańska Agencja Antydopingowa, pomimo pandemii koronawirusa, nie zamierza zawieszać wizyt kontrolnych u zawodników UFC. USADA przetestuje także sportowców z innych dyscyplin sportowych.
Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
gala UFC AFP / Na zdjęciu: gala UFC

USADA bierze pod uwagę jednak okoliczności, w jakich przychodzi działać swoim pracownikom. Dlatego też z uwagi na bezpieczeństwo funkcjonariusze będą wyposażeni w ochronne maski i rękawiczki, a także odkażacz do rąk do stosowania podczas przetwarzania próbki. Zarówno funkcjonariusze kontroli antydopingowej, jak i sportowcy zostaną poproszeni o umycie rąk przed rozpoczęciem testów i podczas wizyty będzie trzeba zachować odpowiednią odległość. 

Amerykańska Agencja Antydopingowa poprosiła sportowców objętych programem o przesyłanie powiadomień o miejscu pobytu. USADA przetestuje także zawodników z innych dyscyplin niż MMA, w tym m.in. sportowców przygotowujących się do Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tokio.

UFC odwołało trzy najbliższe gale do 11 kwietnia, w Londynie, Columbus i Portland.

Czytaj także:
Waldemar Ossowski: Sergiej Radczenko chce rozdawać karty (komentarz)
Szykuje się hit w KSW. Marcin Wrzosek chce walki z Artiomem Łobowem

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Co z igrzyskami w Tokio? "Niektórzy cały czas żyją nadzieją, że odbędą się w terminie"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×