Babilon MMA 13. Piotr Kalenik - Patryk Rogóż. Techniczny nokaut w pierwszej rundzie! Świetna dyspozycja "Hulka"

Piotr Kalenik (8-4) już w pierwszej rundzie pokonał przez techniczny nokaut Patryka Rogóża (10-5). Była to trzecia walka podczas gali Babilon MMA 13.

Jakub Madej
Jakub Madej
Patryk Rogóż vs Piotr Kalenik - Babilon MMA 13 Materiały prasowe / Babilon MMA / Patryk Rogóż vs Piotr Kalenik - Babilon MMA 13
W pierwszej sekundzie starcia Piotr Kalenik ruszył na rywala, jednak starcie przeniosło się do klinczu. Po chwili Patryk Rogóż zaczął kontrolę w walce, dociskając rywala do siatki. Na minutę przed końcem zdołał on sprowadzić walkę do parteru, gdzie zza pleców starał się założyć duszenie, jednak "Hulk" zdołał wrócić do stójki. Tam Kalenik z serią mocnych ciosów ruszył na przeciwnika, którego zasypał kolejnymi uderzeniami. Na zaledwie 24 sekundy przed końcem walki sędzia zdecydował się przerwać starcie.

Dla Piotra Kalenika był udany powrót po ubiegłorocznej przegranej z Marcinem Łazarzem. Wcześniej "Hulk" pokonywał między innymi Aleksandara Joketica i Nikolaja Bojarczuka, przegrywał natomiast z Kevinem Wiwatowskim, Pawłem Brandysem i Michałem Pasternakiem.

Zawodnik z Bochni powrócił do klatki po ponad trzyletniej przerwie. Rogóż przyjął starcie z Piotrem Kalenikiem na zaledwie kilka dni przed galą Babilon MMA 13. 24-latek w swojej karierze pokonywał takich zawodników, jak Laszlo Furko, Piotr Mróz i Marcin Rębecki, przegrywał natomiast z Jackiem Kreftem, Adamem Lewandowskim czy Miroslavem Strbakiem.

Czy Piotr Kalenik powinien zmierzyć się z Łukaszem Sudolskim na jednej z następnych gal?