MMA. UFC Vegas 9. Bartosz Fabiński i Andre Muniz stanęli twarzą w twarz (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Chris Unger/Zuffa LLC / Na zdjęciu: Andre Muniz i Bartosz Fabinski
Getty Images / Chris Unger/Zuffa LLC / Na zdjęciu: Andre Muniz i Bartosz Fabinski
zdjęcie autora artykułu

Podczas ceremonii ważenia przed galą UFC on ESPN+ 34 Bartosz Fabiński (15-3) i Andre Muniz (19-4) stanęli twarzą w twarz. Pojedynek odbędzie się w nocy z soboty w UFC Apex w Las Vegas.

W tym artykule dowiesz się o:

W 2020 roku Bartosz Fabiński stoczył jedną walkę. "Rzeźnik" z Warszawy miał w marcu wystąpić na UFC w Londynie, ale pandemia koronawirusa zmusiła amerykańską organizację do odwołania tego wydarzenia.

W zamian Polak wziął pojedynek (w ramach kontraktu z UFC) na gali Cage Warriors 113 i wygrał z innym zawodnikiem światowego giganta, Darrenem Stewartem.

Teraz reprezentant Polski zmierzy się z doświadczonym i solidnym Andre Munizem. Brazylijczyk w organizacji zadebiutował w listopadzie ubiegłego roku. Od tamtej pory zdążył pokonać przez decyzję Antonia Arroya. Większość wcześniejszych walk stoczył w ojczyźnie. Tam nie miał sobie równych.

ZOBACZ WIDEO: GROMDA 2. Kobiety będą walczyć na gołe pięści? Mateusz Borek zdradził plany na kolejną galę

Starcie odbędzie się w kategorii średniej, do której Polak wraca po kilku latach rywalizacji w wadze połśredniej.

"Face to face" obu wojowników przebiegło spokojnie. Zawodnicy stanęli w odpowiedniej odległości i mieli na sobie maseczki. Spojrzeli sobie w oczy i podali sobie ręce. Obok nich stanął prezes UFC, Dana White.

W walce wieczoru gali zmierzą się Alistair Overeem i Augusto Sakai. Konfrontacja polsko-brazylijska rozpocznie się ok. 1:30.

Zobacz "face to face" (od 00:34):

Zobacz także: -> Fame MMA 7. Bukmacherzy: Dawid Malczyński pokona Wojciecha Golę -> MMA. EMC 5. Wyniki ważenia. Duże wyzwanie przed Tymoteuszem Łopaczykiem -> Babilon MMA 16. Mateusz Ostrowski zmierzy się z Pawłem Brandysem

Źródło artykułu: