MMA. UFC 253. Bracia Collins urządzili imprezę powitalną Janowi Błachowiczowi

Jan Błachowicz podbił serca polskich kibiców, ale też dokonał czegoś niezwykłego. Polak zdobył pas wagi półciężkiej w UFC. Teraz czas na świętowanie!

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Jan Błachowicz WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Jan Błachowicz
Ostatni czas dla Jana Błachowicza był bardzo dobry. Na gali UFC 253 w Abu Zabi znokautował w 2. rundzie Dominicka Reyesa i został nowym mistrzem wagi półciężkiej. 37-latek dla największej organizacji MMA na świecie walczy od 2014 roku. Wcześniej był posiadaczem pasa federacji KSW w tej samej kategorii.

"Cieszyński Książę" jest pierwszym Polakiem, który zdobył pas UFC. Wcześniej ta sztuka udała się w 2015 roku Polce - Joannie Jędrzejczyk.  Przez ponad dwa lata rządziła w światowej kategorii słomkowej.

Świeżo upieczony mistrz wrócił bardzo szybko do kraju, a za sobą ma już oficjalną wizytę u premiera Mateusza Morawieckiego. "To nie tylko wielki sportowiec, ale także fantastyczny człowiek [...] Chciałbym codziennie spotykać ludzi z taką pasją i determinacją jak Jan! Dziękuję Mistrzu!" - czytamy na Facebooku premiera.

Teraz przyszedł czas na świętowanie. Bracia Collins, czyli Grzegorz i Rafał zorganizowali imprezę na cześć mistrza. Na Instagramie zamieścili krótkie wideo, a na stories można było oglądać relacje innych zaproszonych gości. Byli nimi m.in. Łukasz Jurkowski, Rafał Kijańczuk oraz Robert Złotkowski. Na filmie widać przygotowany dla Błachowicza tort z fotką, na której jest również narzeczona i menadżerka mistrza, czyli Dorota Jurkowska.

MMA. UFC. Zmiany w rankingu po triumfie Jana Błachowicza. Spadek Dominicka Reyesa >>

MMA. UFC. Daniel Cormier: Jan Błachowicz jest zbyt wolny, by pokonać Jona Jonesa. Cięta riposta Polaka! >>

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce". Chalidow postawił KSW sprawę jasno. "Jeśli mam walczyć, to ze Scottem Askhamem"
Czy Jan Błachowicz obroni pas w kolejnej walce?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×