KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Polski wojownik zawieszony za doping zabrał głos. "Wziąłem go z premedytacją"

Oskar Piechota nie udaje, że nie wie, skąd u niego wziął się hormon wzrostu. W oświadczeniu tłumaczy, dlaczego zdecydował się na zastosowanie zakazanego środka.
Robert Czykiel
Robert Czykiel
Oskar Piechota WP SportoweFakty / Waldemar Ossowski / Na zdjęciu: Oskar Piechota

W czwartek media obiegła informacja o niemal dwuletnim zawieszeniu Polaka, który od kilku lat walczył w UFC. Na dopingu wpadł Oskar Piechota i wiadomo było, że testy antydopingowe wykazały u niego obecność hormonu wzrostu.

31-latek został potraktowany bardzo surowo. Zawieszenie obowiązuje przez 22 miesiące, co oznacza, że do klatki wróci najwcześniej 25 września 2022 roku (kara biegnie już od kilku miesięcy). Sam zainteresowany zabrał głos i wszystkich zaskoczył.

"Witam wszystkich, dawno nic nie dodawałem, ale byłem zajęty pompowaniem w siebie sterydów, a była ich cała masa, bo aż jeden peptyd GHRP-2, który ma za zadanie zwiększyć produkcję naturalnego hormonu wzrostu. Wolałbym napisać, że "nie wiedziałem", albo "zanieczyszczony suplement". Niestety wziąłem go z premedytacją, żeby być najsilniejszym" - pisze na Facebooku.

ZOBACZ WIDEO: KnockOut Boxing Night 15: Szpilka i Różański stanęli twarzą w twarz!

Piechota tłumaczy, że po ostatniej walce z Markiem-Andrem Barriaultem był przekonany, że to już jego koniec w UFC. Od pewnego czasu zmagał się z poważną kontuzją biodra, a zakazany środek miał pomóc w leczeniu.

"Nie chciałem w ten sposób poprawić swoich wyników sportowych i nie wziąłem tego w czasie przygotowań do walki. Nigdy wcześniej nie stosowałem żadnych substancji niedozwolonych w sporcie, nie zostałem też złapany na tym podczas walki a od 25 września byłem przebadany przez USAD-e około 6 razy w tym raz pobierano mi krew, na żadnym z tych badań nie wykryto nic" - tłumaczy.

Polski wojownik jednak nie zamierza się poddawać. Zapewnił, że nie myśli o zakończeniu kariery i po odbyciu kary dalej chce się bić w MMA.

Witam wszystkich, dawno nic nie dodawałem, ale byłem zajęty pompowaniem w siebie sterydów, a była ich cała masa bo aż...

Opublikowany przez Oskara Piechotę Środa, 5 maja 2021

Polski sportowiec na dopingu, został zdyskwalifikowany. Możliwe, że to nie koniec jego kłopotów >>

Odwołanie nie pomogło. Potężna kara dla polskiego trenera podtrzymana >>

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
 • Trzygrosz54 Zgłoś komentarz
  Życie jest niesprawiedliwe od początku świata.Jednym daje dużo,innym mniej. Ci drudzy nadrabiają to pracą,ale nie zawsze przynosi ona oczekiwane rezultaty. Nie wspomnę o
  Czytaj całość
  kontuzjach.....Jak ktoś dostawał walkę za kilkanaście tysiaków dolców to chciałoby się tak jeszcze. Druga liga w sportach walki to mordobicie za małą kasę...Częściowo rozumiem ,ale nie do końca. To jest problem systemu,albo braku odpowiedniego środowiska,bo w większości sportów po zakończeniu fajnej kariery,nawet krótkiej - powinna być trenerka,ale o tym już zawczasu trzeba pomyśleć......
  • yes Zgłoś komentarz
   A dlaczego "polski wojownik"? Czy dlatego, że jest Polakiem - i tyle wystarczy? Może polski dopingowicz lub zawieszony? Już raz pisałem...
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×