Były mistrz UFC wraca po laniu od Błachowicza. Rywal z czołówki

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Will Russell / Na zdjęciu:  Luke Rockhold
Getty Images / Will Russell / Na zdjęciu: Luke Rockhold
zdjęcie autora artykułu

Brutalny nokaut od Jana Błachowicza, a w jego wyniku złamana szczęka, spowodowały, że Luke Rockhold długo odpoczywał od MMA. Były mistrz wagi średniej powraca jednak do oktagonu, by sprawdzić się z trudnym rywalem.

W tym artykule dowiesz się o:

Rockhold zgodził się na pojedynek z Seanem Stricklandem na UFC 268, 6 listopada w Nowym Jorku.

Jeszcze do niedawna Amerykanin publicznie żalił się, że brakuje dla niego poważnych ofert w UFC. Gwiazdor groził odejściem z organizacji (czytaj więcej >>>).

Wreszcie jednak znalazł się rywal z czołówki dla 36-latka z Kalifornii. Sean Strickland jest obecnie sklasyfikowany na 8. miejscu w rankingu kategorii średniej. "Tarzan" ma ostatnio świetną serię w UFC. Zwyciężył w pięciu poprzednich starciach. W maju zastopował Krzysztofa Jotkę.

ZOBACZ WIDEO: Patryk Dobek zdobył brązowy medal w Tokio. Po powrocie do kraju zdradził kulisy biegu finałowego

Jak Luke Rockhold zaprezentuje się w oktagonie po ponad dwuletniej przerwie? Jan Błachowicz wybił mu z głowy myśl o zwojowaniu dywizji półciężkiej, stąd powraca on do kategorii, w której zdobywał mistrzostwo Strikeforce i UFC. Warto jednak podkreślić, że ostatni raz triumfował we wrześniu 2017 roku, kiedy okazał się lepszy od Davida Brancha.

W walce wieczoru UFC 268 mistrz wagi półśredniej, Kamaru Usman zmierzy się w rewanżu z Colbym Covingtonem.

Zobacz także: Błachowicz motywacją dla Jonesa. "Bones" może wrócić na walkę z Polakiem Walka życia Arkadiusza Wrzoska na Glory 78. Za nim pierwsze spotkanie z legendą [WIDEO]

Źródło artykułu: