Hamilton i Rosberg gorsi od kierowców DTM

Daniel Juncadella został triumfatorem pierwszej edycji turnieju Stars & Cars zorganizowanego przez Mercedesa. Hiszpan pokonał w finale mistrza DTM, Pascala Wehrleina.

Rafał Lichowicz
PAP

Zorganizowany przez Mercedesa turniej Stars & Cars miał charakter wyścigów równoległych na specjalnie ułożonym torze, wzorem popularnego Race of Champions. Areną zmagań była Mercedes-Benz Arena w Stuttgarcie.

W walce o zwycięstwo wzięło udział 16 zawodników, w większości reprezentantów Mercedesa w różnych kategoriach motorsportu. Najlepszy okazał się dość niespodziewanie Daniel Juncadella.

24-latek z Barcelony, który nie był w ostatnich latach liczącą się postacią serii DTM, wygrał w finale 2-0 z 21-letnim Pascalem Wehrleinem. Kierowcy walczyli ze sobą w Mercedesie SLS AMG GT3.

Wcześniej w półfinałach obaj kierowcy DTM rozprawili się z faworytami z Formuły 1. Juncadella pokonał Nico Rosberga różnicą 0,804 sekundy, a Wehrlein okazał się lepszy od aktualnego mistrza F1, Lewisa Hamiltona o 0,099 sekundy. W tej fazie turnieju korzystano z Mercedesa-AMG GT S.

W pierwszej fazie zawodów w Stuttgarcie Rosberg awansował po pokonaniu 16-letniego Micka Schumachera (+1,823). Syn siedmiokrotnego mistrza F1 wystąpił w imprezie w roli gościa.