WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Zobacz drużynę
  • Zobacz drużynę
  • Grupa A
  • Grupa B
  • Grupa C
  • Grupa D
  • Grupa E
  • Grupa F
  • Grupa G
  • Grupa H

Mundial 2018. Kyle Walker o tajlandzkich chłopcach: Chciałbym wysłać im koszulki

Po szczęśliwym zakończeniu akcji ratunkowej w tajlandzkiej jaskini, Kyle Walker zaproponował przekazanie koszulek odnalezionym chłopcom. Poprosił w tym celu o pomoc internautów.
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek
Getty Images / Matthias Hangst / Kyle Walker i Naim Sliti

Przez blisko trzy tygodnie oczy świata zwrócone były na tajlandzką jaskinię, w której przebywała 12-osobowa drużyna piłkarska i jej trener. Chłopcy i nauczyciel nie mogli wydostać się na powierzchnię ze względu na ulewne deszcze, które zalały grotę. We wtorek udało się uratować całą grupę, obecnie wszyscy przebywają w szpitalu.

Słowa wsparcia dla zawodników napływają ze wszystkich stron. Prezydent FIFA - Gianni Infantino w oficjalnym liście zaprosił całą drużynę na finał Pucharu Świata w Rosji. Z powodu hospitalizacji, chłopcy jednak nie będą mogli wziąć w nim udziału.

Piłkarz reprezentacji Anglii, Kyle Walker, na swoim Twitterze ogłosił chęć wysłania koszulek odnalezionym zawodnikom. W celu ustalenia adresu chłopców zwrócił się do swoich fanów na Twitterze.

- Niesamowita wiadomość, że wszystkie tajlandzkie dzieci bezpiecznie wydostały się z jaskini. Chciałbym wysłać im koszulki. Czy jest tu ktoś, kto mógłby pomóc mi z ich adresem? - napisał Anglik.

 

Propozycja Walkera jest nieprzypadkowa. Na jednym z filmików opublikowanych przez ratowników tuż po odnalezieniu chłopców widać, że niektórzy z zaginionych mają na sobie właśnie czerwone koszulki reprezentacji Anglii. Jeszcze podczas trwania akcji ratunkowej, John Stones powiedział: - Mamy nadzieję, że wszyscy są cali i zdrowi.

ZOBACZ WIDEO Polska pójdzie za światowym trendem? "Szukajmy młodego faceta, byłego polskiego piłkarza"

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Twitter

Komentarze (2):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×