Alpejski PŚ: znakomity występ Aleksandra Aamodta Kilde'a w Val Gardenie. Fatalny upadek Marca Gisina

Aleksander Aaamodt Kilde wygrał zjazd alpejskiego PŚ w miejscowości Val Gardena. Dla Norwega to drugie w karierze zwycięstwo odniesione w tej konkurencji.

Adrian Nuckowski
Aleksander Aamodt Kilde Getty Images / Alexis Boichard / Na zdjęciu: Aleksander Aamodt Kilde
26-letni zawodnik niemal bezbłędnie przejechał trasę Saslong i odniósł w pełni zasłużony triumf. Kilde po raz trzeci mógł cieszyć się ze zwycięstwa w zawodach PŚ, a drugi w zjeździe. Po raz pierwszy w tej konkurencji wygrał 30 stycznia 2006 r. w Garmisch-Partenkirchen.

Drugą pozycję zajął Max Franz, który po raz trzeci w tym sezonie i dziesiąty w karierze stanął na podium. Austriak został także nowym liderem klasyfikacji generalnej alpejskiego PŚ. Na trzecim miejscu sobotnie zawody ukończył brązowy medalista IO w Pjongczangu w tej konkurencji, Szwajcar Beat Feuz,który ex aequo z Franzem prowadzi w klasyfikacji zjazdu PŚ.

Bardzo groźny upadek zaliczył jadący z 18. numerem startowym Marc Gisin. Szwajcar z wysokości około 30 metrów upadł na plecy i z ogromną siła uderzył głową o podłoże. Zawodnik został przetransportowany helikopterem do szpitala.

Na uwagę zasługuje znakomity występ amerykańskich alpejczyków. Miejsca tuż za podium zajęli kolejno Bryce Bennett, Steven Nyman, oraz Travis Ganong.

Jedyny reprezentant Polski, Paweł Babicki, ukończył zmagania na 56. miejscu.

W niedzielę zawodników czeka rywalizacja w slalomie gigancie w Alta Badia. Początek rywalizacji o godzinie 9:45.