Alpejski PŚ. Dominik Paris nie do zatrzymania. Kolejny triumf Włocha w Bormio. Sensacja na podium

Dominik Paris potwierdził, że w Bormio nie ma na niego mocnych. Włoch ponownie okazał się najlepszy w zjeździe, zaliczanym do alpejskiego Pucharu Świata. Tuż za nim, sensacyjnie uplasował się 25-letni Szwajcar Urs Kryenbuehl.

Adrian Nuckowski
Dominik Paris PAP/EPA / FELICE CALABRO / Na zdjęciu: Dominik Paris
30-latek z Merano swoje szóste w karierze zwycięstwo na trasie Stelvio może zawdzięczać głównie dzięki znakomicie przejechanemu dolnemu odcinkowi. Dominik Paris przekroczył linię mety z czasem 1:55.39, co pozwoliło mu ponownie stanąć na najwyższym stopniu podium. Włoch wygrał także piątkowe (27 grudnia) zmagania, rozegrane w miejsce odwołanego zjazdu w Val Gardenie. Paris został nowym liderem klasyfikacji zjazdu oraz generalnej Pucharu Świata.

Przez długi czas drugą pozycję zajmował Szwajcar Beat Feuz, który stracił do Włocha 0,26 s. Ogromną sensację sprawił jednak jego rodak, Urs Kryenbuehl. 25-latek poradził sobie fenomenalnie, uzyskując gorszy czas od zwycięzcy o zaledwie 0,08 s. Kryenbuehl po raz pierwszy uplasował się w czołowej trójce zawodów alpejskiego PŚ.

Podobnie jak dzień wcześniej, pozycję tuż za podium zajął Aleksander Aamodt Kilde. Norweg wykorzystał nieobecność swojego reprezentacyjnego kolegi, Henrika Kristoffersena i wskoczył na drugie miejsce w "generalce".

W niedzielę (29 grudnia) alpejczycy rywalizować będą w kombinacji.