Puchar Świata w Santa Caterina. Udana pogoń Filipa Zubcicia. Duży awans Chorwata

Filip Zubcic zajmował na półmetku rywalizacji 5. miejsce, aby ostatecznie zwyciężyć w sobotnim slalomie gigancie w Santa Caterina. Chorwat został wiceliderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Mateusz Kozanecki
Filip Zubcic PAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA / Na zdjęciu: Filip Zubcic
W pierwszym przejeździe zdecydowanie najlepszy był Zan Kranjec. Słoweniec o blisko pół sekundy wyprzedził Marco Odermatta, Alexisa Pinturault oraz Loica Meillarda.

Wydawało się, że przewaga wypracowana przez Słoweńca okaże się wystarczająca. Kranjec udanie rozpoczął swój drugi przejazd, ale z biegiem czasu zaczął słabnąć.

Na przedostatnim pomiarze czasu miał już tylko 0,09 s przewagi, aby na mecie stracić ostatecznie 0,12 s.

Zwycięzcą został tym samym Filip Zubcic. Chorwat zaliczył awans z piątego miejsca. Kranjec był drugi, a trzeci Marco Odermatt.

Liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata pozostał Alexis Pinturault. Francuz zgromadził do tej pory 195 punktów. Na drugą lokatę wskoczył Zubcic (148), a podium uzupełnia Odermatt (140). Filip Zubcic został jednocześnie nowym wiceliderem w slalomie gigancie.

2. Lucas Braathen Norwegia 122

Czytaj także:Hokej. Znana obsada turnieju Euro Ice Hockey Challenge w Katowicach. Polacy zagrają dwukrotnie z ŁotyszamiMógł zagrozić najlepszym polskim skoczkom. Doznał potwornej kontuzji

Czy zwycięstwo Filipa Zubcica jest zaskoczeniem?