PŚ w narciarstwie alpejskim. Druga wygrana w karierze Ledeckiej. Vlhova wciąż na czele klasyfikacji generalnej

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Guillaume Horcajuelo / Na zdjęciu: Ester Ledecka
PAP/EPA / Guillaume Horcajuelo / Na zdjęciu: Ester Ledecka
zdjęcie autora artykułu

Ester Ledecka wygrała pierwszy w tym sezonie supergigant w Pucharze Świata. Czeszka minimalnie pokonała Corinne Suter. Podium uzupełniła Federica Brignone, a prowadzenie w klasyfikacji generalnej PŚ utrzymała szósta w niedzielę Petra Vlhova.

Niedzielne zawody w Val d'Isere były pierwszym supergigantem w tym sezonie. W piątek i w sobotę w tej francuskiej miejscowości odbyły się dwa zjazdy.

Bardzo dobrze na trasie poradziła sobie startująca z numerem piątym Lara Gut-Behrami, która objęła prowadzenie. Nie cieszyła się jednak z niego długo. Ester Ledecka kapitalnie jechała na każdym odcinku i wyprzedziła Szwajcarkę o prawie sekundę.

Bardzo blisko pokonania Ledeckiej była Corinne Suter. Szwajcarka stosunkowo dużo straciła w górnej części trasy, ale środkową przejechała znakomicie i miała lepszy czas od Czeszki. Końcówka w jej wykonaniu była minimalnie wolniejsza i ostatecznie przegrała o 0,03s.

Podium uzupełniła Federica Brignone. Włoszka przejechała górną część trasy podobnie do prowadzącej Ester Ledeckiej. Straciła jednak zbyt wiele na dole i ostatecznie zajęła trzecią lokatę. Tuż za podium znalazła się jej rodaczka Marta Bassino.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata utrzymała Petra Vlhova. Słowaczka specjalizująca się w konkurencjach technicznych w niedzielę uplasowała się na 6. miejscu.

MiejsceZawodniczkaKrajCzas
1.Ester LedeckaCzechy1:24,64
2.Corinne SuterSzwajcaria+0.03
3.Federica BrignoneWłochy+0,35
4.Marta BassinoWłochy+0,46
5.Lara Gut-BehramiSzwajcaria+0,78
6.Petra VlhovaSłowacja+0,84
Klasyfikacja generalna PŚ w narciarstwie alpejskim
MiejsceZawodniczkaKrajPunkty
1.Petra VlhovaSłowacja455
2.Michelle GisinSzwajcaria327
3.Marta BassinoWłochy323
33.Maryna Gąsienica-DanielPolska63

Czytaj więcej: Puchar Świata w Engelbergu. Granerud ściga Małysza. Kamil Stoch może zatrzymać Norwega PŚ w Engelbergu. Kamil Stoch z wyjątkowym prezentem dla żony. "Taka tradycja"

ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Prezes PZN potwierdza: będzie dodatkowy weekend Pucharu Świata w Polsce! Kto zorganizuje dodatkowe konkursy?

Źródło artykułu: