Wielkie emocje na inaugurację. Polki bez punktów

Mikaela Shffrin triumfowała w slalomie gigancie, w ramach inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Polki bez punktów.

PS
Mikaela Shiffrin PAP/EPA / GIAN EHRENZELLER / Na zdjęciu: Mikaela Shiffrin
Dwie Polki stanęły na starcie inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Na początek zaplanowano slalom gigant, czyli konkurencję, w której świetnie odnajduje się Maryna Gąsienica-Daniel.

I tak też było - przynajmniej fazie pierwszego przejazdu. Polka jechała świetnie, aż w końcu wypadła z trasy na jednym ze skrętów. Druga z Biało-Czerwonych, Magdalena Łuczak, ukończyła pierwszy przejazd na 34. miejscu i nie zakwalifikowała się do drugiego.

Rywalizacja o zwycięstwo w Soelden była bardzo emocjonująca. Na półmetku prowadziła Lara Gut-Behremi, ale drugą Mikaelę Shiffrin wyprzedzała o zaledwie 0,02 sekundy. Wszystko miało się więc rozstrzygnąć w drugim przejeździe.

A tam Shiffrin nie pozostawiła złudzeń rywalce. Odrobiła minimalne straty i stanęła na najwyższym stopniu podium. Gut-Begremi zajęła ostatecznie drugą lokatę (0,14 s. straty). Trzecie miejsce wywalczyła Petra Vlhova. Reprezentantka Słowacji w drugim przejeździe awansowała z szóstej lokaty na najniższy stopień podium.

Kolejne zawody kobiet w alpejskim Pucharze Świata odbędą się 13 listopada. Panie rywalizować będą w slalomie równoległym.