Alpejski PŚ. Maryna Gąsienica-Daniel bez szans

Maryna Gąsienica-Daniel w 1/8 finału zakończyła zmagania w slalomie równoległym, rozgrywanym w ramach alpejskiego Pucharu Świata.

PS
Maryna Gąsienica-Daniel Getty Images / Christophe Pallot/Agence Zoom / Na zdjęciu: Maryna Gąsienica-Daniel
W sobotni poranek Maryna Gąsienica-Daniel zakwalifikowała się do finałów w slalomie równoległym, rozgrywanym w Lech/Zuers. Polka świetnie spisała się w pierwszym przejeździe, gorzej w drugim, ale ostatecznie zajęła 13. miejsce, co dało jej awans do popołudniowej części zawodów.

W 1/8 finału Gąsienica-Daniel trafiła na Lenę Duerr, która świetnie radzi sobie w tej konkurencji. I znów to udowodniła. Już w pierwszym przejeździe, w 1/8 finału, Duerr wypracowała sobie 0,31 sekundy przewagi nad Polką. W drugim Gąsienica-Daniel nie miała szans, aby nawiązać rywalizację z Niemką. Duerr ostatecznie była szybsza o 0,49 sekundy.

Pogromczyni Polki znalazła lepszą od siebie już w kolejnej fazie. W ćwierćfinale Niemka przegrała z Martą Bassino.

Do wielkiego finału awansowały jednak zawodniczki, które były najszybsze w porannych kwalifikacjach - Słowenka Andreja Slokar i Norweżka Thea Louise Stjernesund. W pierwszym przejeździe nieco lepsza była reprezentantka Norwegii, ale w drugim koncertowo spisała się Slokar i to ona stanęła na najwyższym stopniu podium.

Gąsienica-Daniel została sklasyfikowana na 11. miejscu.