KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Ogromny sukces polskiej zawodniczki! Stanęła na podium w zawodach Freeride World Tour

Zuzanna Witych zaliczy do udanych pierwszy start w zawodach Freeride World Tour. Podziw jest tym większy, że reprezentantka Polski rywalizuje w tak wymagającej dyscyplinie sportu.

Michał Pasek
Michał Pasek
Zuzanna Witych PAP / Wojciech Olkuśnik / Na zdjęciu: Zuzanna Witych
Każdy zawodnik startujący we Freeride World Tour musi być maksymalnie skupiony i skoncentrowany. W tym sporcie nawet najmniejszy, niewłaściwy ruch ciała, drobny błąd lub zawahanie może doprowadzić do poważnej kontuzji lub utraty zdrowia.

Pierwsze zawody w sezonie do udanych może zaliczyć reprezentantka Polski. W Hiszpanii Zuzanna Witych zajęła trzecie miejsce, udowadniając po raz kolejny swój talent i odwagę.

- Ogromnie się cieszę, zawody w tym roku są bardzo mocno obstawione. Dodatkowo warunki były bardzo wymagające, śnieg mocno skomplikowany. Świadomie wybrałam linię niezbyt trudną i ryzykowną - mówi zawodniczka.

ZOBACZ WIDEO: Dlaczego polscy skoczkowie nie wykorzystali tego atutu?! Ekspert zabrał głos

Jak bardzo jest to niebezpieczny sport, najlepiej świadczy fakt, że rywalizujący zawodnicy jadą po stromych zboczach, omijając wystające spod pokrywy śnieżnej skały, krzewy oraz inne nierówności.

- Zrealizowałam plan przejazdu mniej więcej w osiemdziesięciu procentach. Planowałam skoczyć jeszcze z dwóch dodatkowych klifów, ale zaskoczyła mnie trochę prędkość - ocenia.

Aby zawodnik został jak najwyżej sklasyfikowany i liczył się w walce o czołowe pozycje, niezwykle istotna jest technika przejazdu. Polska narciarka po swoim pierwszym starcie była zadowolona i z optymizmem spogląda w przyszłość.

- Cieszę się, że sędziowie docenili mój przejazd, docenili moją technikę, płynność. Jest to dla mnie znakomity booster na resztę sezonu - wskazuje.

Kolejnym miejscem startu reprezentantki Polski będzie Andora. W tym niewielkim, górzystym kraju, Polka znów powalczy o jak najlepsze miejsce w zawodach Pucharu Świata.

Kamil Stoch zaatakuje na igrzyskach z drugiego szeregu? Jan Szturc mówi, co będzie atutem Polaka >>
Słowa Adama Małysza dają do myślenia. "Jakby coś ich gnębiło" >>

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×