Brazylia z USA w olimpijskim finale piłki nożnej kobiet

Po emocjonujących spotkaniach do finału olimpijskiego turnieju piłki nożnej kobiet awansowały reprezentacje Brazylii oraz Stanów Zjednoczonych. Zespół z Ameryki Południowej wyeliminował uznawane za faworyta całego turnieju Niemki, a USA okazało się lepsze od Japonii.

Adam Kiołbasa

Co prawda po trafieniu Birgit Prinz z 10. minuty drużyna Niemiec objęła prowadzenie, ale jeszcze przed przerwą Canarinhos zdołały doprowadzić do wyrównania za sprawą Forgigi. Po zmianie stron Brazylijki były już zdecydowanie lepsze i dzięki dwóm bramkom Cristiane i jednej Marty pewnie zwyciężyły 4:1.

Także Japonki lepiej rozpoczęły swój mecz od przeciwnika i również one musiały się pogodzić z goryczą porażki. Azjatki prowadziły po bramce z 17. Shinobu Ohno, ale jeszcze przed przerwą straciły dwie bramki. Po zmianie stron zrobiło się nawet 4:1 dla USA. W ostatnich sekundach doliczonego czasu gry Eriko Arakawa zdołała jednak zmniejszyć rozmiary porażki na 2:4.