Piłka nożna: Argentyna ze złotym medalem

Reprezentacja Argentyny zrewanżowała się Nigerii za porażkę w olimpijskim turnieju piłki nożnej mężczyzn sprzed 12 lat, kiedy to w wielkim finale uległa w Atlancie 2:3 i tym razem zwyciężyła 1:0. Tym samym Albicelestes obronili tytułu sprzed czterech lat.

Adam Kiołbasa

Spotkanie rozpoczęło się w samo południe czasu pekińskiego. Piłkarzom obu drużyn towarzyszył upał, który był głównym reżyserem finału. Ciekawostką jest fakt, iż sędzia Viktor Kassai w 30. minucie zarządził przerwę, aby piłkarze obu drużyn mogli uzupełnić płyny.

Decydującą bramkę zdobył w 58. minucie Angel di Maria, który po podaniu Leo Messiego ładnym technicznym strzałem pokonał Ambruse Vanzekina. Co prawda z minuty na minutę coraz groźniejsza była drużyna z Afryki, ale nie zdołała odrobić strat i tym samym musi się zadowolić srebrnym medalem.

Przypomnijmy, że w meczu o trzecie miejsce Brazylia pokonała Belgię 2:0.

Argentyna - Nigeria 1:0 (0:0)
1:0 - di Maria 58'

Argentyna: Romero - Zabaleta, Pareja, Garay, Monzon, Gago, Mascherano, Messi (90+2' Lavezzi), Riquelme, Di Maria (88' Banega), Aguero (79' Sosa).

Nigeria: Vanzekin - Adefemi, Apam, Adeleye, Okonkwo, Kaita, Ajilore, Okoronkwo (64' Anichebe), Isaac (70' Ekpo), Obinna, Odemwingie.

Żółte kartki: Angel di Maria, Luciano Monzon, Juan Ramon Riquelme (Argentyna) oraz Victor Obinna, Onyekachi Apam (Nigeria).

Sędzia: Viktor Kassai (Węgry).

Widzów: 89000.