Bayern wieńczy sezon remisem. Wolfsburg miał momenty. I to jakie!

Zagrali swobodnie, ale nie wygrali. Bayern Monachium w ostatniej kolejce Bundesligi sezonu 2021/2022 zremisował na wyjeździe z Vfl Wolfsburg 2:2, choć prowadził 2:0. Jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski.

Krzysztof Sędzicki
Robert Lewandowski (z lewej) PAP/EPA / FRIEDEMANN VOGEL / Na zdjęciu: Robert Lewandowski (z lewej)
Przed meczem głośno zrobiło się nie tyle o spotkaniu, co o Robercie Lewandowskim. Wciąż nie wiadomo, czy Polak zostanie w drużynie mistrza Niemiec. Zanim zabrzmiał pierwszy gwizdek, dyrektor sportowy klubu z Bawarii Hasan Salihamidzić udzielił wywiadu, w którym wskazał kierunek decyzji najlepszego polskiego piłkarza.

- Rozmawiałem z Robertem. Powiedział mi, że nie chce przyjmować oferty przedłużenia kontraktu. Chciałby opuścić nasz klub i spróbować czegoś nowego - powiedział Salihamidzić na antenie Sky Sports (więcej TUTAJ).

Lewandowski wyszedł w podstawowym składzie swojej drużyny i od razu szukał gola. Najpierw jednak kilka okazji mieli jego koledzy, a na koniec pierwszego kwadransa pierwsza groźna akcja gospodarzy mogła zakończyć się golem. Piłka odbiła się od słupka bramki Manuela Neuera po strzale Maxence'a Lacroix.

Dwie minuty później już było 1:0 dla mistrzów Niemiec. Dośrodkowanie Joshuy Kimmicha głową na bramkę zamienił Josip Stanisić. Reprezentant Chorwacji tym ładnym akcentem żegna się z klubem z Allianz Arena i zamierza udać się na wypożyczenie. Kontrakt ma ważny do czerwca 2025 roku.

Monachijczycy mieli zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki i liczbie strzałów. Udokumentowali ją jednak dopiero w 40. minucie. Akcję zaczął Leon Goretzka, odegrał na bok pola karnego do Thomasa Muellera, a Robert Lewandowski pobiegł na piąty metr i głową pokonał bramkarza Wolfsburga.

Tyle, że Wilki miały jeszcze drugi swój moment w tej połowie i to on przyniósł gola kontaktowego. Zagranie z lewej strony Maxa Kruse wydawało się że nieco za plecy do Jonasa Winda, ale jednak to właśnie zmyliło defensorów Bayernu i otworzyło przestrzeń Duńczykowi do uderzenia z pierwszej piłki z pola karnego.

Ten gol pobudził piłkarzy trenera Floriana Kohfeldta do walki i w 58. minucie było już 2:2. Josip Stanisić nie upilnował van de Vena, który z lewej strony wrzucił piłkę na piąty metr, gdzie akcję zamykał Max Kruse. Manuel Neuer był bez szans.

Więcej goli na Volkswagen-Arena w Wolfsburgu już nie padło, choć były ku temu okazje zarówno dla gospodarzy, jak i dla gości. W końcówce doskonałe okazje zmarnowali Leroy Sane, a także Maximilian Philipp. Przy tej drugiej szansie dla gospodarzy akcję wyprowadzał Bartosz Białek, który pojawił się na boisku na ostatnie 10 minut.

VfL Wolfsburg - Bayern Monachium 2:2 (1:2)
0:1 - Josip Stanisić 18'
0:2 - Robert Lewandowski 40'
1:2 - Jonas Wind 45'
2:2 - Max Kruse 58'

Wolfsburg: Keon Casteels - Ridle Baku, Maxence Lacroix, John Brooks (90+1' Sebastiaan Bornauw), Mickey van de Ven (72' Jerome Roussillon) - Max Kruse (83' Max Philipp), Xaver Schlager, Maximilian Arnold, Yannick Gerhardt (72' Aster Vranckx) - Lukas Nmecha (83' Bartosz Białek), Jonas Wind.

Bayern: Manuel Neuer (81' Christian Fruechtl) - Josip Stanisić, Dayot Upamecano, Lucas Hernandez, Alphonso Davies (81' Omar Richards) - Joshua Kimmich (81' Gabriel Vidović), Leon Goretzka - Jamal Musiala, Thomas Mueller (60' Eric Choupo-Moting), Serge Gnabry (67' Leroy Sane) - Robert Lewandowski.

Sędziował: Robert Hartmann.

Żółte kartki: trener Kohfeldt, Nmecha (Wolfsburg) - Upamecano, Richards (Bayern).

18 SpVgg Greuther Fuerth 34 3 9 22 28:82 18

Czy bez Roberta Lewandowskiego Bayern zdobędzie w nowym sezonie mistrzostwo Niemiec?