Kolejny gol Polaka w MLS. Strzelił bramkę Gabrielowi Sloninie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Robin Alam / Na zdjęciu: Patryk Klimala (z prawej) i Aaron Long
Getty Images / Robin Alam / Na zdjęciu: Patryk Klimala (z prawej) i Aaron Long

Patryk Klimala strzelił gola dla New York Red Bulls w zremisowanym 3:3 meczu z Chicago Fire. W tym spotkaniu wystąpili także inni Polacy.

W amerykańskiej lidze Major League Soccer występuje łącznie ośmiu Polaków. Pięciu z nich to napastnicy, a jeden z nich ponownie wpisał się na listę strzelców. Patryk Klimala strzelił gola na wagę punktu w starciu New York Red Bulls z Chicago Fire. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 3:3.

Patryk Klimala wszedł na boisko w 54. minucie za Toma Barlowa. W końcówce spotkania otrzymał dokładne podanie od Omira Fernandeza i z kilku metrów wpakował piłkę do siatki rywali. Dla Polaka było to już czwarte trafienie w tym sezonie.

W zespole gości Gabriel Slonina (powołany na zgrupowanie reprezentacji Polski) rozegrał cały mecz, a Kacper Przybyłko wszedł na boisko w 71. minucie za Jhona Durana. W szeregach New York Red Bulls wystąpił także dobrze znany z gry w Legii Warszawa - Luquinhas.

W tabeli MLS w konferencji wschodniej liderem jest Philadelphia Union. New York Red Bulls zajmuje piąte miejsce, Charlotte FC (Kamil Jóźwiak, Jan Sobociński, Karol Świderski) dziewiątą lokatę, New England Revolution (Adam Buksa) jedenaste miejsce, a Chicago Fire ostatnie czternaste.

Zobacz także: Gdzie powinien trafić Lewandowski? Odpowiedź jest jasna. "Ten zespół potrzebuje gwiazdy" Co ze zdrowiem Grzegorza Krychowiaka? Rzecznik kadry zabrał głos