To nie tak miało wyglądać. Walijczyk skarcił Grabarę [WIDEO]

Kamil Grabara nie będzie miło wspominał swojego debiutu w reprezentacji Polski. Jonathan Williams zaskoczył go uderzeniem z dystansu i dał prowadzenie Walii.

Rafał Szymański
gol Jonathana Williamsa Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: gol Jonathana Williamsa
Przed meczem z Walią Czesław Michniewicz zapowiadał, że wystawi optymalny skład, jednak Kamil Grabara zastąpił Wojciecha Szczęsnego między słupkami. To nie był dzień golkipera FC Kopenhaga.

Biało-Czerwoni mieli przewagę w posiadaniu piłki, lecz podopieczni Roberta Page'a byli bardziej konkretni na początku drugiej połowy. W 52. minucie Grzegorz Krychowiak i Jacek Góralski nie upilnowali rywala.

Rabbi Matondo podał do lepiej ustawionego Jonathana Williamsa, który zdecydował się na strzał z około 20 metrów. Grabara był nieco zasłonięty, piłka przeleciała pod ręką bramkarza reprezentacji Polski.

Co ciekawe, Grabara wyjątkowo przejął numer po Szczęsnym. - Od razu mi dzisiaj w szatni powiedział, że zostaje z jedynką do mundialu - żartował gracz Juventusu (więcej TUTAJ).

Selekcjoner Walii oszczędzał kluczowych zawodników. Dla Williamsa było to drugie trafienie w narodowych barwach. Ofensywny pomocnik na co dzień występuje w czwartoligowym Swindon Town.

20 minut później zespół Michniewicza doprowadził do wyrównania. Jakub Kamiński wykorzystał asystę Tymoteusza Puchacza. W samej końcówce Karol Świderski zdobył bramkę na 2:1.