90. minuta, kapitalna wrzutka Lewandowskiego. "Dlaczego to nie wpadło?" [WIDEO]

Szturm Polaków w końcówce meczu z Belgami mógł zapewnić Biało-Czerwonym kolejny punkt w Lidze Narodów. Do szczęścia zabrakło niewiele, bo Karol Świderski pomylił się o centymetry, a może i milimetry. Zobacz skrót meczu na PGE Narodowym.

Krzysztof Kaczmarczyk
Karol Świderski strzela na bramkę reprezentacji Belgii Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: Karol Świderski strzela na bramkę reprezentacji Belgii
Było zdecydowanie lepiej w porównaniu z meczem w Brukseli, gdzie Belgowie zbili Biało-Czerwonych aż 6:1. Polacy byli żądni rewanżu, ale niestety i tym razem schodzili z murawy jako pokonani.

Decydująca akcja miała miejsce w 16. minucie. Goście wymienili kilkadziesiąt podań, a wszystko zakończyło się dośrodkowaniem Youri Tielemansa, które na gola zamienił Michy Batshuayi.

Reprezentacja Polski miała swoje szanse, ale nie potrafiła ich wykorzystać. Brakowało precyzji. W pierwszej połowie po kapitalnym zagraniu Roberta Lewandowskiego o centymetry pomylił się Nicola Zalewski.

Kolejne szanse były tuż przed końcowym gwizdkiem, kiedy blisko szczęścia dwukrotnie był Karol Świderski. Ten najpierw uderzył z powietrza, ale w ostatniej chwili piłkę na rzut rożny sparował bramkarz Simon Mignolet.

Po chwili ponownie kapitalnie zagrał Lewandowski, Świderski dostał piłkę "na nos" i strzelił główką... w słupek. Potem futbolówka przeleciała jeszcze wzdłuż bramki, ale nie wpadła do siatki.

- Tak! Tak! Nie! Dlaczego to nie wpadło! Ależ to była akcja Biało-Czerwonych, ależ to była sytuacja Karola Świderskiego - emocjonował się tym zagraniem Mateusz Borek, który komentował ten mecz dla TVP.

Więcej szans już ekipa Czesława Michniewicza nie miała. Pozostał niedosyt, bo do remisu zabrakło niewiele. Bardzo niewiele.