Znamy trzeciego beniaminka La Liga. Do trzech razy sztuka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Pedro Salado / Na zdjęciu: Alex Baena
Getty Images / Pedro Salado / Na zdjęciu: Alex Baena

W końcu poznaliśmy skład La Liga na sezon 2022/23. Za nami rewanżowy mecz barażowy. W nim Tenerife przegrało z Gironą 1:3. Goście awansowali do Primera Division. Dla piłkarzy Girony był to trzeci z rzędu finał play-off.

W tym artykule dowiesz się o:

Znowu do tego doszło! Po raz trzeci z rzędu w barażach o La Liga najlepszy okazał się zespół przystępujący do play-off z najniższej pozycji.

Girona sezon zakończyła na miejscu 6,. CD Tenerife na 5. W pierwszym spotkaniu finałowym zbyt wielu emocji nie było.

W drugim działo się dużo więcej. To goście otworzyli wynik w 42. minucie, wykorzystując rzut karny. Gospodarzom udało się wyrównać niespełna kwadrans po zmianie stron.

Później jednak dwa gole zdobyli, lepiej prezentujący się w spotkaniu, piłkarze Girony. W 68. minucie dośrodkowanie z prawej strony niefortunnie przeciął Jose Leon i piłka myląc bramkarza wylądowała w bramce.

Gospodarze rzucili się do odrabiania strat, ale w 80. minucie zaspali przy stałym fragmencie gry. Gapiostwo obrony wykorzystał Arnau Martinez. Piłkarze Tenerife byli w szoku. U miejscowych fanów pojawiły się łzy.

Gracze Tenerfie szukali dwóch goli, ale brakowało im precyzji. Piłkarze Girony dowieźli dwubramkową przewagę do końca i przy trzeciej próbie po walce w play-off awansowali do La Liga.

Po spadku z Primera Division w sezonie 2018/2019 Girona dwa razy kończyła sezon w La Liga 2 na 5. miejscu, ostatni na 6. Za każdym razem docierała do finału baraży. Jednak najpierw lepsze okazało się Elche, a przed rokiem Rayo Vallecano. Udało się za trzecim razem.

Dodajmy, że bezpośrednią promocję do La Liga wywalczyły drużyny UD Almerii i Realu Valladolid.

CD Tenerife - Girona FC 1:3 (0:1) 0:1 - Stuani (k.) 42' 1:1 - Ruiz 59' 1:2 - Leon (sam.) 68' 1:3 - Martinez 80'

W pierwszym meczu: 0:0. Awans do La Liga: Girona.