Upalny sparing Jagiellonii Białystok z Wartą Poznań. Zdecydował jeden gol

Jedna bramka w, toczonym w ogromnym upale, sparingu Jagiellonii z Wartą. Białostoczanie zwyciężyli w Opalenicy po trafieniu Pawła Olszewskiego w samej końcówce. Mecz miał dwa oblicza.

Szymon Mierzyński
drużyna Jagiellonii Białystok WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: drużyna Jagiellonii Białystok
W pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiali zieloni. Oddali kilka strzałów, kilka razy też wywołali duże zamieszanie wśród rywali groźnymi dośrodkowaniami. Zabrakło im jednak udokumentowania przewagi golem.

W przerwie trener Dawid Szulczek wymienił cały skład, posyłając do gry głównie młodzież. Z doświadczonych graczy, w bramce mieliśmy Jędrzeja Grobelnego, zaś w polu rekonwalescenta Wiktora Pleśnierowicza (przez cały ubiegły sezon wyłączonego z gry z powodu urazu) oraz Kamila Kościelnego, którego pozyskanie z Puszczy Niepołomice Warta ogłosiła tuż przed spotkaniem kontrolnym.

Skład poznaniaków na drugą część uzupełnili piłkarze testowani (Mateusz Pieńczak z Cracovii i Mateusz Sowiński z Wigier Suwałki), a także juniorzy.

Jaga tymczasem, mimo kilku korekt, jakich dokonał Maciej Stolarczyk, wciąż dysponowała doświadczonym zestawieniem i dlatego po zmianie stron przejęła inicjatywę. Mimo to długo obrona zielonych nie popełniała błędów i wydawało się, że może nawet dowieźć bezbramkowy remis do ostatniego gwizdka.

Ostatecznie białostoczanie zdołali wykorzystać przewagę i w 81. minucie zdobyli zwycięską bramkę. Jej autorem był Paweł Olszewski, który łatwo oszukał Kościelnego i pokonał Grobelnego precyzyjnym uderzeniem w sytuacji sam na sam.

Jagiellonia wygrała 1:0, udanie zaczynając sparingowe granie tego lata. W następnym meczu, już we wtorek, zespół Macieja Stolarczyka zmierzy się z Lechem Poznań. Warciarze natomiast w następną sobotę zagrają z Miedzią Legnica.

Jagiellonia Białystok - Warta Poznań 1:0 (0:0)
1:0 - Paweł Olszewski 81'

Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerović (41' Sławomir Abramowicz) - Kacper Tabiś (46' Paweł Olszewski), Miłosz Matysik (46' Bartosz Bernatowicz), Mateusz Skrzypczak (46' Bogdan Tiru), Michał Pazdan (66' Mateusz Skrzypczak), Jakub Lewicki (46' Bojan Nastić), Wojciech Łaski (46' Tomas Prikryl), Martin Pospisil (46' Nene), Oliwier Wojciechowski (46' Mateusz Kowalski), Juan Camara (41' Andrzej Trubeha), Fiodor Cernych (66' Oliwier Wojciechowski).

Warta Poznań: Adrian Lis (46' Jędrzej Grobelny) - Dawid Szymonowicz (46' Mateusz Pieńczak), Mateusz Kupczak (46' Aleksander Kultys), Jakub Kiełb (46' Wiktor Pleśnierowicz), Jan Grzesik (46' Kamil Kościelny), Michał Kopczyński (46' Marcin Szeibe), Niilo Maenpaa (46' Mikołaj Rakowski), Konrad Matuszewski (46' Mikołaj Stangel), Miłosz Szczepański (46' Mateusz Sowiński), Jayson Papeau (46' Szymon Rola), Kajetan Szmyt (46' Szymon Sarbinowski).

Gorzkie wnioski dla reprezentacji Polski. "Ten poziom jest dla nas za wysoki"