Dziewięć goli w sparingu Lechii i Wisły. Gdańszczanie pokazali siłę na koniec obozu

Lechia Gdańsk przegrywała z Wisłą Płock 1:3 w 42. minucie, ale później strzeliła pięć goli z rzędu, nie tracąc żadnego i odniosła zdecydowane zwycięstwo w starciu dwóch zespołów z PKO Ekstraklasy.

Tomasz Galiński
piłkarze Lechii Gdańsk WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Lechii Gdańsk
Zarówno dla Lechii, jak i dla Wisły był to drugi sparing podczas letnich przygotowań.

Początkowo sporą przewagę osiągnęli wiślacy. Gdy grali swoim podstawowym składem, to długimi fragmentami potrafili zdominować zespół Lechii. Grali szybko, groźnie kontrowali i wypracowali sobie sporo sytuacji.

Strzelanie rozpoczął już w 3. minucie nowo pozyskany Davo. Huknął zza pola karnego i zaskoczył Dusana Kuciaka. Później dorzucił jeszcze jednego gola, gdy minął Michała Buchalika i skierował piłkę do pustej bramki. To był bardzo dobry okres w grze drużyny prowadzonej przez Pavola Stano.

Jednak gdy zawodnicy z pierwszej drużyny Wisły zaczęli schodzić z boiska, przewaga Lechii z minuty na minutę rosła. Pięknego gola z dystansu strzelił Marco Terrazzino.

Samo spotkanie toczone było w szybkim tempie. Sytuacji z obu stron nie brakowało, choć nie do końca o to chodziło. Lechia ćwiczyła krótkie rozegranie piłki od własnej bramki, Wisła natomiast szukała płynnego przechodzenia do kontry. Udawało się jedno i drugie.

Finalnie Lechia odniosła bardzo efektowne zwycięstwo. Dwie bramki w krótkim odstępie czasu zdobył Flavio Paixao, poprawił bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego Rafał Pietrzak, a wynik ustalił wracający z wypożyczenia do Sandecji Nowy Sącz Łukasz Zjawiński.

6:3 Łukasz Zjawiński 101'

Lechia: Dusan Kuciak (31' Michał Buchalik, 91' Antoni Mikułko) - Joseph Ceesay (61' David Stec), Henrik Castegren (61' Tomasz Neugebauer), Mario Maloca (61' Filip Koperski, 91' Egzon Kryeziu), Conrado (61' Rafał Pietrzak) - Christian Clemens (61' Bassekou Diabate, 105' Witan Sulaeman), Maciej Gajos (61' Jakub Kałuziński), Jarosław Kubicki (61' Jan Biegański), Marco Terrazzino (61' Flavio Paixao), Dominik Piła (61' Ilkay Durmus) - Kacper Sezonienko (61' Łukasz Zjawiński).

Wisła: Krzysztof Kamiński (61' Oskar Lodzinski, 91' Bartłomiej Gradecki) - Martin Sulek (61' Damian Michalski), Jakub Rzeźniczak (49' Damian Zbozień, 91' Anton Krywociuk (96' Adam Chrzanowski), Steve Kapuadi (49' Adam Chrzanowski, 91' Kristian Vallo), Piotr Tomasik (61' Igor Drapiński, 91' Arkadiusz Pawlak) - Dawid Kocyła (31' zawodnik testowany, 61' Michał Mokrzycki), Dominik Furman (49' Damian Rasak), Mateusz Szwoch (49' Filip Lesniak, 91' Radosław Cielemęcki), Rafał Wolski (49' Damian Warchoł, 91' Bartosz Zynek), Davo (49' Marko Kolar, 91' Fryderyk Gerbowski) - Łukasz Sekulski (49' Mateusz Lewandowski, 91' Adrian Szczutowski).