Ottmar Hitzfeld powiedział jasno, co zrobiłby z Lewandowskim

- To nie ma już sensu - mówi w wywiadzie dla monachijskiego dziennika "AZ" Ottmar Hitzfeld. Legendarny trener Bayernu Monachium ma bardzo klarowne podejście do sytuacji Roberta Lewandowskiego.

Rafał Sierhej
Rafał Sierhej
Robert Lewandowski Getty Images / Marvin Ibo Guengoer / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Sytuacja Roberta Lewandowskiego w Bayernie Monachium wciąż jest trudna. Polak nie potrafi przekonać władz klubu do wydania zgody na jego transfer do FC Barcelona. Wszelkie oferty klubu z Katalonii dotychczas były odrzucane.

Można przypuszczać, że sytuacja inaczej wyglądałaby z Ottmarem Hitzfeldem na ławce szkoleniowej klubu. - Mój pogląd był i jest taki - jeśli zawodnik chce odejść, to niech odejdzie. Razem to nie ma już sensu - powiedział legendarny szkoleniowiec.

Podobne podejście do sprawy ma także Pep Guardiola, który nie raz podkreślał, że jeśli zawodnik chce odejść, to nie można zatrzymywać go na siłę. Powiedział to przy transferze Ferrana Torresa do... FC Barcelona. Aktualni działacze Bayernu mają jednak nieco inne podejście do sprawy.

Lewandowski w minionym sezonie łącznie wystąpił w 46 meczach. W tym czasie udało mu się strzelić 50 goli oraz zanotować siedem asyst. Obecnie "Lewy" wyceniany jest na kwotę 45 mln euro.

Zobacz też:
A jednak? Sensacyjne informacje o Cristiano Ronaldo
Piłkarz Jagielonii krytykuje Piotra Nowaka

ZOBACZ WIDEO: "Z Pierwszej Piłki". W co gra Bayern? Taką strategię obrał mistrz Niemiec ws. Lewandowskiego


Mecze Barcelony z udziałem Lewandowskiego obejrzysz na żywo, online na kanałach Eleven Sports w Pilot WP!
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×