Tak Bale przywitał się z MLS. Rywal był bezradny [WIDEO]

Gareth Bale doczekał się debiutu za oceanem. Nowa gwiazda Los Angeles FC błysnęła już w swoim pierwszym kontakcie z piłką.

Rafał Szymański
zagranie Bale'a Twitter / LAFC / Na zdjęciu: zagranie Bale'a
W nocy z niedzieli na poniedziałek Los Angeles FC grało na wyjeździe z Nashville SC. To był bardzo istotny mecz dla kibiców gości. Giorgio Chiellini znalazł się w wyjściowym składzie i pierwszy raz zagrał na boiskach Major Soccer League.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1, na listę strzelców wpisali się Cristian Arango oraz Hany Mukhtar. Kilka sekund po zmianie stron Jose Cifuentes zapewnił komplet punktów przyjezdnych.

Po godzinie gry Giorgio Chiellini opuścił murawę. Kibice z Los Angeles czekali też na debiut Garetha Bale'a. W 72. minucie rywalizacji trener Steve Cherundolo posłał do boju reprezentanta Walii.

Nie trzeba było długo czekać na popisy Bale'a. W 75. minucie były piłkarz Realu Madryt odnalazł się na prawym skrzydle i był naciskany przez Daniela Lovitza. Bale efektownie zagrał piętką w kierunku Cifuentesa, czym ośmieszył przeciwnika. To był jego pierwszy kontakt z piłką po wejściu na boisko.

33-letni Walijczyk przygotowuje się do mistrzostw świata w Katarze. Niedawno Bale związał się z Los Angeles FC do 30 czerwca 2023 roku.

Nashville SC - Los Angeles FC 1:2 (1:1)
0:1 - Cristian Arango 27'
1:1 - Hany Mukhtar (k.) 43'
1:2 - Jose Cifuentes 46'

Czy Bale powalczy o koronę króla strzelców MLS?