Emocje w Katowicach. Bruk-Bet pokazał charakter

Bruk-Bet Termalica Nieciecza wcześnie stracił dwa gole oraz zawodnika, ale potrafił podnieść się i zremisować 3:3 z GKS-em Katowice. Decydująca o podziale punktów bramka padła w doliczonym czasie.

piłkarze Termaliki WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Termaliki
GKS Katowice był pierwszym liderem po pełnej kolejce. Był to efekt jego zwycięstwa 2:0 na stadionie Łódzkiego Klubu Sportowego. Także dwa gole strzelili piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza i pokonali na inaugurację sezonu 2:1 Odrę Opole. Na Bukowej drużyny walczyły o drugie zwycięstwo w sezonie, ale musiały zadowolić się podziałem punktów.

Starcie rozpoczęło się idealnie dla katowiczan. W 16. minucie prowadzili 2:0, a na dodatek grali w jedenastu na dziesięciu po czerwonej kartce dla Nemanji Tekijaskiego. Został on wykluczony za zagranie ręką. Bruk-Bet nie zamierzał jednak zrezygnować z prób zapunktowania i dwoma uderzeniami Tomasa Poznara doprowadził do remisu 2:2. GKS prowadził jeszcze 3:2, a niecieczanie odpowiedzieli na gola Marcina Urynowicza, strzałem Daniela Pietraszkiewicza na 3:3 dopiero w doliczonym czasie.

Ani piłkarze Górnika Łęczna, ani Sandecji Nowy Sącz nie strzelili gola w pierwszym meczu sezonu. Oba zespoły rozegrały mecz w województwie małopolskim. Spadkowicz z PKO Ekstraklasy poniósł porażkę 0:1 z Puszczą Niepołomice, a Sandecja zremisowała w małych derbach z Wisłą Kraków.

W drugim meczu sezonu sytuacja była już inna, ponieważ nie minęło 10 minut i oba zespoły umieściły piłkę w bramce przeciwnika. Na prowadzeniu była Sandecja dzięki strzałowi Michała Walskiego z rzutu karnego podyktowanego po wideo weryfikacji. Nowosądeczanie nie nacieszyli się prowadzeniem, ponieważ po kolejnych dwóch minutach Górnik doprowadził do remisu 1:1 uderzeniem Karola Turka.

Zanosiło się na kanonadę, ale później konfrontacja nie była równie energiczna. Drużyny nabrały respektu do siebie po mocnym ciosie, a gra była często przerywana faulami.

2. kolejka Fortuna I ligi:

GKS Katowice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:3 (2:1)
1:0 - Arkadiusz Jędrych (k.) 9'
2:0 - Adrian Błąd 16'
2:1 - Tomas Poznar 34'
2:2 - Tomas Poznar 48'
3:2 - Marcin Urynowicz 53'
3:3 - Daniel Pietraszkiewicz 90'

Górnik Łęczna - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (1:1) 0:1 - Michał Walski (k.) 6' 1:1 - Karol Turek 8'