Co za gol w Ekstraklasie! "Cudo, majstersztyk" [WIDEO]

Korona Kielce odniosła pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. Beniaminek PKO Ekstraklasy pokonał 3:1 Śląsk Wrocław. Ozdobą spotkania było trafienie Jakuba Łukowskiego. To trzeba zobaczyć!

Łukasz Witczyk
gol Jakuba Łukowskiego w meczu ze Śląskiem Wrocław Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: gol Jakuba Łukowskiego w meczu ze Śląskiem Wrocław
Poniedziałkowy mecz w Kielcach zakończył 3. kolejkę zmagań w PKO Ekstraklasie. Miejscowa Korona rywalizowała ze Śląskiem Wrocław, który był do tej pory niepokonany. Z kolei gospodarze czekali na pierwszą wygraną po powrocie do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Ten cel został zrealizowany. Korona wygrała 3:1. Gospodarze objęli prowadzenie w 27. minucie po golu Bartosza Śpiączki. Kilka minut później było już 2:0 dla beniaminka. Tym razem na listę strzelców wpisał się Jakub Łukowski.

Zrobił to w niesamowity sposób. Ten gol można uznać nie tylko za ozdobę spotkania, ale także i całej 3. kolejki. Piłkarz Korony uderzył z okolic narożnika pola karnego i zrobił to tak, że golkiper Śląska Michał Szromnik nie miał szans na interwencję. "Cudo, majstersztyk" - czytamy na twitterowym koncie Canal+ Sport. Gola można zobaczyć w poniższym filmiku.

W drugiej połowie kontaktową bramkę zdobył John Yeboah, ale wrocławianie nie zdołali doprowadzić do remisu. Ich nadzieje w końcówce rozwiał Śpiączka.

Po wygranej Korona ma na swoim punkcie 4 punkty. Takim samym dorobkiem legitymuje się Śląsk.

Piłkarz Pogoni zapowiada nowe akrobacje. "Mam nadzieję, że będzie okazja"