Frankowski odnalazł się w nowej roli. Precyzyjne dośrodkowanie [WIDEO]

Przemysław Frankowski błysnął już w 1. kolejce Ligue 1. Filar RC Lens asystował przy jednej z bramek w spotkaniu z niżej notowanym Stade Brestois 29 (3:2).

Rafał Szymański
Frankowski odnalazł się w nowej roli Materiały prasowe / Frankowski odnalazł się w nowej roli.
Na tytuł piłkarza meczu solidnie zapracował sobie Florian Sotoca. Francuski napastnik w  27. minucie rozpoczął strzelanie na Stade Bollaert-Delelis, jednak chwilę później nie wykorzystał "jedenastki".

Sotoca zrehabilitował się 62. minucie. Przemysław Frankowski ustawił sobie piłkę w narożniku boiska i dokładnie dośrodkował na głowę kolegi. 31-latek pewnym uderzeniem pokonał bramkarza gości. Trzy minuty po tej sytuacji Sotoca skompletował hat-tricka.

Stade Brestois 29 do samego końca walczyli o choćby punkt. Bramki dla przyjezdnych zdobyli Haris Belkebla oraz Romain Del Castillo, lecz to nie wystarczyło. RC Lens zwyciężyło 3:2 na własnym stadionie.

Frankowski rozegrał 76 minut na prawym wahadle. Po odejściu Jonathana Claussa trener wyznaczył kadrowicza do wykonywania stałych fragmentów gry, a Frankowski już w 1. kolejce Ligue 1 popisał się ładną asystą.

Adam Buksa nie znalazł się w kadrze meczowej RC Lens. Z kolei Łukasz Poręba obejrzał całe spotkanie z ławki rezerwowych.

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.
Czy Frankowski będzie pierwszym wyborem Michniewicza?