Pożegnalny gol Kamila Glika. Cieszy się inny Polak

Filar obrony reprezentacji Polski strzelił gola w Pucharze Włoch. Jednego z zaledwie dwóch Benevento Calcio w tej edycji rozgrywek. Drużyna Kamila Glika przegrała 2:3 z Genoą CFC, w której zmiennikiem był Filip Jagiełło.

Kamil Glik Getty Images / Matteo Ciambelli / Na zdjęciu: Kamil Glik
Genoa CFC i Benevento Calcio pożegnali się z Serie A w tej dekadzie. Rossoblu spadli w poprzednim sezonie, a klub Kamila Glika nieco ponad rok temu. Benevento próbowało powrócić do elity, ale odpadło w barażach i w nadchodzącym sezonie ligowym będzie rywalizować z Genoą na jednym szczeblu Serie B.

Dla Glika będzie to trzeci sezon w Benevento. Na jego początek strzelił gola w meczu Pucharu Włoch i była to druga bramka dla zespołu z Kampanii. Reprezentant Polski wbiegł w pole karne Genoi przy okazji rzutu rożnego, przyczaił się między obrońcami i główkował z bliska na 1:2 po dośrodkowaniu Dejana Vokicia.

Gol Glika był odpowiedzią na dwa wcześniejsze trafienia Alberta Gudmundssona dla Genoi i przedłużył nadzieje gości na awans.

Gorzej szło Glikowi i jego kompanom w defensywie. W 64. minucie padła bramka na 3:1 dla Genoi, a na najważniejszego piłkarza meczu wyrastał Massimo Coda. Dorzucił on gola z rzutu karnego do wcześniejszych dwóch asyst przy trafieniach Gudmundssona.

W lepszym zespole zagrał Filip Jagiełło. Powracający z wypożyczenia pomocnik był zmiennikiem Manolo Portanovy w 66. minucie. Kiedy pojawił się na boisku, padła jeszcze bramka dla Benevento w doliczonym czasie, po której zrobiło się 3:2 dla Genoi.