Beniaminek nowym liderem eWinner II ligi. Nerwowo w Lublinie

Kolejne niepowodzenie Górnika Polkowice i już nie on, a Kotwica Kołobrzeg prowadzi w eWinner II lidze. Po porażce 0:3 nerwowo zrobiło się na stadionie Motoru Lublin. Jeszcze mocniejsze lanie dostał Stomil Olsztyn.

piłkarze Motoru Lublin WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Motoru Lublin
Górnik Polkowice nie wykorzystał szansy na poprawienie się po remisie 2:2 w Kaliszu i sprawił sobie kolejne rozczarowanie. Porażka 1:2 z Pogonią Siedlce to jego pierwsza w sezonie. Górnik ponownie wcześnie stracił dwa gole i tym razem jego pościg zakończył się niepowodzeniem. Klub z województwa dolnośląskiego stracił prowadzenie w tabeli na rzecz rewelacyjnego beniaminka Kotwicy Kołobrzeg.

Konfrontacja z Wisłą Puławy była pierwszym tak poważnym testem dla zespołu z Pomorza Zachodniego. Kotwica stanęła na wysokości zadania, potrafiła wykorzystać błędy bramkarza Piotra Zielińskiego i odniosła zwycięstwo 2:1. Tym samym podopieczni Marcina Płuski będą na czele ligi przez minimum kilka dni.

Także wynikiem 2:1 zakończył się mecz Raduni Stężyca z Hutnikiem Kraków. Kluczowym fragmentem były ostatnie minuty w pierwszej połowie. W nich podopieczni Sebastiana Letniowskiego zdobyli dwa gole po uderzeniach Bartosza Zynka oraz Wojciecha Łuczaka. Hutnik próbował czymkolwiek odpowiedzieć i było go stać na jedno trafienie Patryka Kielisia. Do końca próbował doprowadzić do remisu, ale bez efektu.

Bardzo źle zaprezentował się Motor Lublin, który przegrał 0:3 z KKS-em. Podopieczni Stanisława Szpyrki nie potrafią wygrać od początku sezonu, a w środę popełniali karygodne błędy w obronie. Nie minął kwadrans i drużyna z Wielkopolski była na dwubramkowym prowadzeniu. Po przerwie padła bramka na 3:0 bohatera spotkania Mateusza Gawlika, a gdyby nie interwencje Pawła Budzyńskiego, mogłoby dojść do absolutnej kompromitacji lublinian.

Motor nie poniósł najwyższej porażki, zrobił to Stomil Olsztyn, który dostał lanie 0:4 od Olimpii Elbląg. Dwa strzały do bramki zespołu z Warmii oddał Marcin Rajch, a na zakończenie meczu kolejnego gola strzelił dobrze dysponowany Aron Stasiak.

5. kolejka eWinner II ligi:

Górnik Polkowice - Pogoń Siedlce 1:2 (0:2)
0:1 - Cezary Demianiuk 6'
0:2 - Maciej Wichtowski 23'
1:2 - Szymon Kiebzak (k.) 77'

Kotwica Kołobrzeg - Wisła Puławy 2:1 (1:1)
1:0 - Dominik Chromiński 30'
1:1 - Dawid Retlewski 45'
2:1 - Radosław Tuleja 86'

Radunia Stężyca - Hutnik Kraków 2:1 (2:0)
1:0 - Bartosz Zynek 40'
2:0 - Wojciech Łuczak 43'
2:1 - Patryk Kieliś 76'

Motor Lublin - KKS 1925 Kalisz 0:3 (0:2)
0:1 - Piotr Giel 5'
0:2 - Mateusz Gawlik 12'
0:3 - Mateusz Gawlik 67'

Olimpia Elbląg - Stomil Olsztyn 4:0 (1:0)
1:0 - Jakub Branecki 26'
2:0 - Marcin Rajch 55'
3:0 - Marcin Rajch 73'
4:0 - Aron Stasiak 86'

Siarka Tarnobrzeg - GKS Jastrzębie 0:0

Zagłębie II Lubin - Lech II Poznań 1:0 (0:0)
1:0 - Tornike Gaprindaszwili 90'

Garbarnia Kraków - Śląsk II Wrocław 3:1 (0:0) 0:1 - Szymon Krocz 54' 1:1 - Bartłomiej Purcha (k.) 71' 2:1 - Patryk Warczak 84' 3:1 - Bartłomiej Purcha 86'