Kolejny polski gol w MLS [WIDEO]

Polscy kibice powoli już przyzwyczajają się do dobrych informacji napływających zza oceanu jeżeli chodzi o formę naszych snajperów. Tym razem bramkę, z rzutu karnego, zdobył Patryk Klimala.

Bartłomiej Bukowski
gol Patryka Klimali Twitter / @NewYorkRedBulls / Na zdjęciu: gol Patryka Klimali
Jarosław Niezgoda, Karol Świderski, Patryk Klimala i Kacper Przybyłko - polska kompania snajperów w MLS prezentuje się naprawdę okazale. Tylko w tym sezonie nasi napastnicy (uzupełnieni Adamem Buksą, który latem odszedł do Lens) zdobyli w MLS w sumie 34 bramki.

Ostatniej nocy dorobek ten powiększył Patryk Klimala, który pewnie wykorzystał rzut karny.

Jego New York Red Bulls podejmowało FC Cincinnati. Dość nieoczekiwanie, po 13 minutach i trafieniu Matta Miazgi to goście prowadzili 1:0.

10 minut później jednak w polu karnym faulowany był Andres Reyes. Sędzia, po analizie VAR, wskazał na rzut karny, a piłkę z 11 metrów do bramki pewnie wpakował Patryk Klimala. Dla Polaka było to 5. trafienie w sezonie.

Jak się okazało, było to także ostatnie trafienie w meczu. Po rozegraniu 27 spotkań New York Red Bulls zajmuje 4. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej ze stratą 10 "oczek" do liderującej Philadelphii Union.