Szlagier w Fortuna I lidze. Ostatni niepokonani w Łodzi

Już tylko jedna drużyna jest niepokonana na zapleczu PKO Ekstraklasy. Ruch Chorzów spróbuje przedłużyć passę w meczu na wyjeździe z ŁKS-em Łódź. Kluby nie rywalizowały ze sobą o punkty przez dekadę.

piłkarze ŁKS-u Łódź Materiały prasowe / ŁKS Łódź / Na zdjęciu: piłkarze ŁKS-u Łódź
ŁKS podejmie Ruch w tym samym miejscu, w którym dwa dni wcześniej Dynamo Kijów przegrało 0:2 z Benficą w czwartej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Piątkowy mecz także jest dużym wydarzeniem w pierwszoligowej skali. Przed nim oba zespoły mają po 12 punktów i ustawiły się w szeregu kandydatów do awansu do PKO Ekstraklasy.

- Każde spotkanie jest wyjątkowe, tym razem zmierzymy się z niepokonanym zespołem. Na pewno mecz zapowiada się ciekawie i liczymy na to, że będzie on również na dobrym poziomie. Ruch chce grać w piłkę, ma duże ambicje. Mam nadzieję, że po oglądnięciu gry przede wszystkim Benfiki w Lidze Mistrzów, będziemy zmotywowani - mówi trener łodzian Kazimierz Moskal w czasie briefingu.

ŁKS potrafił w tym sezonie wygrać cztery mecze z rzędu. Jego passa została przerwana na zakończenie sierpniowego maratonu. Łodzianie przegrali z innym beniaminkiem Stalą Rzeszów 0:1. - Mieliśmy bardzo dobry plan na ten mecz, ale czasami plan może być świetny, a gorzej jest później z realizacją. Stal i Ruch grają w innym stylu, dlatego trudno porównywać ostatniego i najbliższego rywala - dodaje Moskal.

Ruch jest ostatnim niepokonanym pierwszoligowcem, ale również on nie był zadowolony po ostatnim meczu. Niebiescy zremisowali 1:1 z Chojniczanką, a gola stracili w doliczonym czasie. Ruch nie wykorzystał wcześniejszych potknięć łodzian oraz Wisły Kraków i nie został liderem. Po trzech zwycięstwach i takiej samej liczbie remisów jest na drugim miejscu w tabeli.

Historia spotkań ŁKS-u z Ruchem rozpoczęła się w 1927 roku i liczy aż 128 meczów. Kluby nie grały ze sobą przez ostatnią dekadę i była to najdłuższa przerwa w ich kontaktach. ŁKS nie pokonał chorzowian u siebie od 1995 roku. Wtedy było 3:1 po dwóch golach Tomasza Cebuli i jednemu trafieniu Tomasza Wieszczyckiego. Kiedy drużyny zmierzyły się po raz ostatni w Łodzi, był rok 2011 i skończyło się wysokim wynikiem 4:0 dla Ruchu.

Kolejka potrwa od piątku do poniedziałku. Na jej zakończenie dojdzie do starcia Sandecji Nowy Sącz z GKS-em Tychy. To drużyny, które potrafiły już odebrać punkty liderowi Wiśle Kraków. Sandecja na inaugurację sezonu zremisowała 0:0 przy Reymonta, a GKS tydzień temu poszedł krok dalej i pokonał 3:1 Białą Gwiazdę. W innych meczach klubom szło gorzej, przez co sąsiadują w dolnej połowie tabeli.

Wspomniana Wisła postara się o utrzymanie pierwszego miejsca w tabeli w meczu ze Skrą Częstochowa. Przeciwnik potrafi sprawiać niespodzianki i tak samo jak Biała Gwiazda stracił dopiero cztery gole.