Przegrana drużyny Płachety, Bielik wraca lada moment

Birmingham City z Przemysławem Płachetą w składzie przegrało 0:1 z Wigan Athletic mimo gry praktycznie przez cały mecz z przewagą jednego zawodnika. Coraz bliżej powrotu na boisko jest za to Krystian Bielik.

Tomasz Galiński
Przemysław Płacheta Getty Images / Ryan Pierse / Na zdjęciu: Przemysław Płacheta
Zanim mecz na dobre się rozpoczął, zespół Wigan Athletic musiał grać w osłabieniu. Bezpośrednią czerwoną kartkę za faul taktyczny zobaczył już w 11. minucie Joe Bennett.

Jednak mimo gry w przewadze zespół Birmingham City nie był w stanie zadać decydującego ciosu. Na domiar złego w 83. minucie Nathan Broadhead strzelił gola dla osłabionego Wigan i gospodarze zostali z niczym.

W zespole z Birmingham pełne 90 minut rozegrał Przemysław Płacheta.

W spotkaniu nie wziął udziału Krystian Bielik, który jest jednak coraz bliżej powrotu na boisko. W przyszłym tygodniu ma zacząć trenować na pełnych obrotach. To akurat istotna informacja, szczególnie w kontekście reprezentacji Polski i zbliżającego się mundialu w Katarze.

Birmingham City - Wigan Athletic 0:1 (0:0)
0:1 Nathan Broadhead 83'