Łukasz Poręba zadebiutował w Lens. Polak z pierwszą asystą w sezonie

Łukasz Poręba w środowy wieczór zadebiutował w barwach RC Lens. Polak wybiegł w pierwszym składzie na mecz Ligue 1 przeciwko Lorient. Pomocnik zakończył mecz z asystą.

Rafał Sierhej
Łukasz Poręba PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Łukasz Poręba
Łukasz Poręba tego lata przeniósł się z KGHM Zagłębie Lubin do RC Lens za zaledwie 350 tysięcy euro. Wydawało się, że Polak idzie do Francji, aby przynajmniej pierwszy sezon spędzić na ławce rezerwowych.

Okazuje się jednak, że wcale nie musi być tak źle. Pomocnik już w okresie przygotowawczym był bardzo mocno chwalony przez francuskie media, a nawet trenera Francka Haise'a.

Kilka dni temu z zespołu odszedł jednak Patrick Berg, który w pierwszych meczach Ligue 1 był pierwszym kandydatem do wejścia na boisko, jeśli szkoleniowiec potrzebował wzmocnić drugą linię. Tym samym Poręba znacząco przybliżył się do składu.

Na swój debiut we francuskim zespole 22-latek musiał czekać do 5. kolejki ligowej. Poręba wyszedł w pierwszym składzie na mecz z Lorient. Polak zakończył mecz dopiero w 87. minucie. Schodząc z boiska miał już jednak na swoim koncie asystę przy golu na 5:2. Polak w 86. minucie zagrał doskonałą długą piłkę Lluisa Opendy, a ten pokonał bramkarza.

W swoim debiucie młodzieżowy reprezentant Polski wykonał 31 podań, z czego aż 30 z nich było celnych (97 procent skuteczności). Zagrał trzy długie piłki, dwie były skuteczne. Zmarnował także jedną doskonałą sytuację. Ogólnie jednak kibice zespołu w mediach społecznościowych chwalą Polaka.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)