Szalona pogoń, a potem... Dramat Lecha Poznań w końcówce (WIDEO)

Dwie bramki Mikaela Ishaka i odrobienie dwubramkowej straty dały ogromne nadzieje na punkty w wyjazdowym spotkaniu z Villarrealem. Zabrał je jednak Francis Coquelin, który w ostatnich minutach strzelił pięknego gola na wagę zwycięstwa.

Mateusz Byczkowski
Bramka na 4:3 dla Villarreal Materiały prasowe / Viaplay / Bramka na 4:3 dla Villarreal
Na Estadi Ciutat de Valencia Lech Poznań przyjechał jako spory underdog. Mimo to zespół Johna van den Broma już w drugiej minucie spotkania objął prowadzenie po katastrofalnym błędzie defensywy Villarrealu i w ostateczności golu Michała Skórasia (więcej przeczytasz TUTAJ).

Później było już o wiele gorzej, a w osiem minut Kolejorz stracił aż trzy bramki. Do wyrównania w czwartkowym meczu pięknym uderzeniem doprowadził Samuel Chukwueze. Chwilę później swoje trafienia dorzucił także Alex Baena.

Wszystko wskazywało na to, że Lech Poznań może pożegnać się z jakimikolwiek punktami. Po przerwie rzut karny po zagraniu ręką jednego z zawodników Villarrealu pewnie wykorzystał jednak Mikael Ishak i zmniejszył stratę.

Kwadrans później środkowy napastnik Kolejorza znów trafił na Estadi Ciutat de Valencia. Tym razem z gry, bowiem w sytuacji sam na sam nie dał większych szans golkiperowi rywali. Asystę zaliczył zdobywca pierwszej bramki Michał Skóraś.

Żółtej Łódź Podwodna w ostatniej fazie spotkania napierała, aż w końcu dopięła swego. Francis Coquelin uradował kibiców Villarrealu. Francuz dopadł do piłki przed polem karnym i uderzył po długim słupku z woleja.

Zobacz bramkę Lecha na 3:2

Zobacz bramkę Lecha na 3:3

Zobacz bramkę na 4:3 dla Villarreal:

Źródło: viaplay

W rewanżu Lech Poznań wygra u siebie z Villarreal?