Liderzy Lazio zadali nokautujące uderzenia

Przez ponad godzinę piłkarze Lazio nie znali sposobu na pokonanie bramkarza Hellasu Werona. Pucharowicz uniknął potknięcia, a zwycięstwo 2:0 zapewnili mu Ciro Immobile oraz Luis Alberto. Nie zagrali Paweł Dawidowicz oraz Mateusz Praszelik.

Ciro Immobile PAP/EPA / Na zdjęciu: Ciro Immobile
Pierwsza duża szansa na gola była w 27. minucie. Po wymianie podań, piłka znalazła się pod nogami Tomy Basicia, a ten postanowił oddać potężne uderzenie z dystansu. Lorenzo Montipo zdołał sparować piłkę na słupek w bramce Hellasu.

Drużyna gości ponownie zagrała bez Pawła Dawidowicza, który był na ławce rezerwowych. W czasie doliczonym do pierwszej połowy gracze Hellasu złapali się solidarnie za głowy, ponieważ Thomas Henry mógł zdobyć prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelił Thomas Henry, a piłka po koźle odbiła się od górnej części poprzeczki.

Druga połowa już z przewagą Biancocelestich, którzy w poprzednim meczu co prawda wygrali z Feyenoordem Rotterdam w Lidze Europy, ale we wcześniejszych spotkaniach w Serie A tracili punkty. W 64. minucie piłka jeszcze nie znalazła się w bramce, ponieważ minimalnie niecelne uderzenie oddał Luis Alberto.

Decydująca bramka padła w 68. minucie. Najskuteczniejszy piłkarz poprzedniego sezonu - Ciro Immobile strzelił na 1:0 po głębokiej wrzutce Manuela Lazzariego. Włoch nie był skuteczny we wcześniejszych meczach, ale przypomniał o sobie i zapewnił Lazialim zaliczkę. Już w doliczonym czasie gospodarze potwierdzili wyższość nad Hellasem golem na 2:0 Luisa Alberto.

Lazio - Hellas Werona 2:0 (0:0)
1:0 - Ciro Immobile 68'
2:0 - Luis Alberto 90'

Lazio: Ivan Provedel - Manuel Lazzari (76' Elseid Hysaj), Patric, Antonio Casale, Adam Marusić - Sergej Milinković-Savić, Marcos Antonio (65' Matias Vecino), Toma Basić (55' Luis Alberto) - Felipe Anderson (65' Matteo Cancellieri), Ciro Immobile, Mattia Zaccagni

Hellas: Lorenzo Montipo – Federico Ceccherini (61' Juan David Cabal), Isak Hien, Diego Coppola – Filipp Terracciano (61' Fabio Depaoli), Ivan Ilić, Miguel Veloso (36' Adrien Tameze), Darko Lazović (70' Ajdin Hrustić), Josh Doig - Kevin Lasagna (70' Yayah Kallon), Thomas Henry

Żółte kartki: Alberto, Hysaj (Lazio) oraz Veloso, Ceccherini, Coppola, Cabal, Hien (Hellas)

Sędzia: Massimiliano Irrati