Mocna reakcja zespołu Łukasza Skorupskiego

Bologna FC potrzebowała zaledwie ośmiu minut na odwrócenie wyniku w meczu z Fiorentiną. Drużyna Łukasza Skorupskiego wygrała 2:1. Do zwrotu akcji doszło również w starciu US Sassuolo z Udinese Calcio. Potknęła się Atalanta.

Łukasz Skorupski Getty Images / Nicolo Campo/LightRocket / Łukasz Skorupski
Łukasz Skorupski musiał uważać między innymi na ataki Luki Jovicia, Christiana Kouame oraz Riccardo Sottila. Fiorentina próbowała na Stadio Renato dall'Ara zrehabilitować się za kompromitujący remis 1:1 z RFS Ryga w Lidze Konferencji Europy i to ona pierwsza strzeliła gola. Skorupski skapitulował w 54. minucie po uderzeniu Lucasa Martineza Quarty, ale reakcja jego zespołu była rewelacyjna. Bologna FC odwróciła wynik na 2:1 w mniej niż 10 minut. Wygrała dzięki strzałom Musy Barrowa i Marko Arnautovicia.

US Sassuolo i Udinese Calcio potrafiły na początku sezonu sprawiać problemy włoskim pucharowiczom. Na przykład Zebrette w poprzednim meczu wygrali 4:0 z AS Romą i była to pierwsza w sezonie porażka podopiecznych Jose Mourinho. Neroverdi zrobili to, co nie udało się Giallorossim i strzelili gola Udinese. W 33. minucie Davide Frattesi uderzył celnie po zgrabnej wymianie podań w polu karnym. Udinese zagrało ambitnie i do gości należała końcówka meczu. W niej odwrócili wynik na 3:1.

Atalanta zremisowała 1:1 z Cremonese i jest to przykra niespodzianka dla prowadzącej w tabeli drużyny. Nie wykorzystała ani atutu własnego stadionu, ani prowadzenia. Neroblu nacieszyli się przewagą, po golu Meriha Demirala, przez zaledwie cztery minuty. Cremonese doprowadziło do remisu 1:1 po błędzie Juana Musso.

W starciu beniaminków piłkarze Lecce i Monzy byli równie ostrożni. Nikt nie chciał popełnić kosztownego błędu, ponieważ na początku sezonu mieli problem z punktowaniem. Monza ożywiła ten mecz świetnym strzałem z rzutu wolnego Stefano Sensiego na 1:0 w 35. minucie. Do remisu 1:1 doprowadził Joan Gonzalez zaledwie trzy minuty po wejściu na boisko w przerwie.

1:1 - Joan Gonzalez 48'

Atalanta BC - US Cremonese 1:1 (0:0) 1:0 - Merih Demiral 74' 1:1 - Emanuele Valeri 78'