Ostro! Kowalczyk wyśmiał piłkarzy Legii Warszawa

"Tyle ogórków to ostatnio miałem w mizerii" - tak grę Legii Warszawa w trakcie meczu z Miedzią Legnicą (3:2) skomentował Wojciech Kowalczyk, były piłkarz stołecznego zespołu.

Karol Wasiek
Wojciech Kowalczyk WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Wojciech Kowalczyk
Mecz Legii Warszawa z Miedzią Legnicą miał sensacyjny przebieg. Goście, skazywani na pożarcie przy Łazienkowskiej 3, po 14 minutach prowadzili... 2:0! Duża w tym zasługa obrońców Legii, którzy popełniali bardzo proste błędy.

Przy pierwszym golu Rafał Augustyniak chciał podać do bramkarza, ale wyszło fatalnie. Piłkę przechwycił bowiem Maxime Dominguez, który ruszył w kierunku bramki Legii i kapitanie dograł do Angelo Henriqueza. Ten nie mógł się pomylić, a Miedź wyszła na prowadzenie.

Kilkanaście minut później ten sam błąd. Bartosz Slisz niecelnie zagrał do Augustyniaka i błyskawiczny kontratak. Akcję wykończył Luciano Narsingh i spora zaliczka była w kieszeni w mniej niż kwadrans.

Bardzo ostro grę Legii Warszawa w trakcie meczu z Miedzią skomentował Wojciech Kowalczyk, były zawodnik stołecznego zespołu.

"Ogólnie, to podoba mi się gra obronna Legii. Tyle ogórków to ostatnio miałem w mizerii" - napisał na Twitterze.

Przez pierwsze minuty beniaminek pokazał, że ma kreatywnych i zdolnych piłkarzy w ataku. Jednak za problemy z koncentracją i błędy w obronie płaci wysoką cenę. Mimo obiecujących występów jest przedostatnia w tabeli z pięcioma punktami na koncie. Legia po zwycięstwie 3:2 jest liderem PKO Ekstraklasy.

Piękny wieczór w Poznaniu! Lech rozbił Austrię Wiedeń!
Były reprezentant Polski odetchnął z ulgą. "Nareszcie"