Wymęczone przez Paris Saint-Germain zwycięstwo w hicie kolejki

Olympique Lyon postawił trudne warunki wyżej notowanemu Paris Saint-Germain, ale ostatecznie przegrał 0:1 w hitowym meczu 8. kolejki Ligue 1.

Tomasz Rosiński
piłkarze Paris Saint-Germain PAP/EPA / Mohammed Badra / Na zdjęciu: piłkarze Paris Saint-Germain
Zespół PSG przystępował do niedzielnej potyczki w roli zdecydowanego faworyta. Jednakże paryżanie musieli się mieć na baczności, bo ich ostatnie starcie z OL zakończyło się remisem 1:1.

Podopieczni Christophe'a Galtiera od pierwszego gwizdka sędziego chcieli narzucić swój styl gry. Przyjezdni już w 5. minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas szybka wymiana podań pomiędzy Lionelem Messim a Neymarem zakończyła się golem tego pierwszego.

Przez pewien czas na boisku dzielili i rządzili mistrzowie Francji, którzy spuścili z tonu około 20. minuty konfrontacji.

Wtedy to do głosu zaczęła dochodzić drużyna z Lyonu, która za sprawą Alexandre'a Lacazette'a mogła niespodziewanie doprowadzić do remisu. Jednakże francuski napastnik główkował minimalnie niecelnie po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Po chwili Lacazette oddał celny strzał, ale piłkę pewnie złapał Gianluigi Donnarumma.

Przewagę optyczną przed przerwą mieli paryscy piłkarze, którzy dążyli do zdobycia drugiej bramki, lecz ta sztuka przed przerwą im się nie udała.

Po zmianie stron zawodnicy PSG przez dłuższy czas zbytnio nie forsowali tempa, jakby to skromne prowadzenie im odpowiadało.

Dopiero po mniej więcej godzinie gry goście przyspieszyli, a celne strzały oddali Neymar oraz Lionel Messi. Jednakże dwukrotnie znakomicie interweniował golkiper OL, Anthony Lopes.

Gospodarze byli nastawieni na grę z kontrataku, lecz brakowało im spokoju pod polem karnym paryżan, przez co zagrywali niedokładnie i tracili piłkę.

Już do końca obraz gry nie uległ zmianie i minimalne zwycięstwo Paris Saint-Germain z Olympique'm Lyon stało się faktem.