Sterowanie dopingiem podczas meczu Polaków. Zobacz, jak to wyglądało

Doping kibiców nie poniósł Polaków po dobry wynik w starciu z Holandią. W czwartkowy wieczór Biało-Czerwoni przegrali 0:2. Teraz okazuje się, że zgromadzeni fani byli instruowani, jak mają zagrzewać do boju gospodarzy.

Mateusz Domański
Podczas meczu Polska - Holandia sterowano dopingiem PAP / Twitter / Podczas meczu Polska - Holandia sterowano dopingiem
Na pewno nie tak reprezentacja Polski wyobrażała sobie pojedynek z Holandią. Rywale okazali się lepsi. W tym spotkaniu jedynie Holendrzy zdobywali bramki. Najpierw trafił Cody Gakpo (13. minuta), a potem Steven Bergwijn (60. minuta).

Zgromadzeni kibice starali się wspierać Biało-Czerwonych. Raz szło im lepiej, raz słabiej. Internauci spostrzegali, że w czwartkowy wieczór doping był sterowany.

"Mało osób wie, że nawet te nędzne namiastki dopingu na Narodowym to doping sterowany z telebimów przez wodzireja. Tak, lecą takie łapki na ekranie i pokazują ludziom kiedy zrobić 'klask'" - zauważył jeden z internautów na Twitterze.

Inny pokazał, jak to wyglądało. Na telebimach rzeczywiście pojawiały się "łapki" zachęcające do klaskania i napis "POL-SKA". Nie wszyscy widzowie byli jednak chętni do wspólnego kibicowania.

Do przebiegu spotkania, ale i pomysłu ze sterowanym dopingiem, za pośrednictwem Twittera odniósł się Zbigniew Boniek. "W piłce są porażki i zwycięstwa. Wczoraj to słabo wyglądało. Powodzenia w niedzielę. PS. Z tym telebimem to komuś się przewróciło w głowie" - ocenił.

Z Holendrami Polakom ewidentnie nie poszło. Szansę na zrehabilitowanie się będą mieli 25 września. O 20:45 czeka ich mecz z Walijczykami.

Mateusz Skwierawski: Kadra z kapturem na głowie (Opinia)