Relacje na żywo
 • wszystkie
 • MŚ 2022
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Dziennikarze dotarli do dokumentu dotyczącego MŚ w Katarze. "Unikaj przytulania"

Instrukcje "Katar - nakazy i zakazy 2022", które będą obowiązywać wszystkich uczestników, w tym kibiców, podczas mistrzostw świata są wyjątkowo surowe - komentuje RMC Sport.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
reprezentanci Kataru PAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA / Na zdjęciu: reprezentanci Kataru
Komitet organizacyjny MŚ 2022 w Katarze (odbędą się w dniach 20 listopada - 18 grudnia) w piątek ujawnił 16-stronicowy dokument zatytułowany: "Katar - nakazy i zakazy 2022", obowiązujący wszystkie osoby akredytowane, a także kibiców podczas turnieju.

Te instrukcje są wyjątkowo surowe - komentuje francuski RMC Sport.

Jeden z punktów mówi np. o tym, jak ma się zachować mężczyzna, podchodząc do kobiety. Podanie i uścisk dłoni na powitanie nie wchodzi w rachubę!

ZOBACZ WIDEO: Kto zawiódł w kadrze? Jemu mówimy "nie"

"Nie podchodź do kobiety z wyciągniętą ręką, unikaj też przytulania. Możesz pozdrowić kobietę werbalnie z zachowaniem dystansu. Uścisk dłoni, zwłaszcza z osobą płci przeciwnej, nie jest dobrze widziany w Katarze, zwłaszcza pod kątem religijnym. Ale możesz trzymać prawą rękę na sercu w formie pozdrowienia" - czytamy w dokumencie.

Kolejny zapis dotyczy używania właściwej ręki. I tak, prawa ręka ma być używana do picia arabskiej herbaty lub jedzenia "majboos", tradycyjnego katarskiego dania podawanego na podłodze. Lewa ręka z kolei może być wykorzystana jedynie do czynności związanych z higieną osobistą.

W dokumencie nie zaleca się też... wpatrywania się w drugą osobę. Jest to uważane w Katarze za "niegrzeczne i nieodpowiednie". Goście podczas MŚ, siadając, nie powinni krzyżować nóg, tak by stopa była skierowana w twarz innej osoby. Z przyczyn religijnych jest to traktowane za obrazę.

Katarczycy przestrzegają również gości MŚ przed przywiezieniem ze sobą alkoholu, narkotyków, treści pornograficznych czy też mięsa wieprzowego.

Zobacz:
Ostro. Organizatorzy odpowiedzieli na "żałobne" koszulki Duńczyków
Tęczowe serce, barwy Ukrainy, czy jeszcze inaczej? Wiemy z jaką opaską zagra w Katarze Lewandowski!

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×